Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Antalya Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi, Antalya ilini Kepez ilçesinde Tarihi Dokuma Alanında bulunmaktadır. Kepez Belediyesi tarafından Dokuma Park’ta Anadolu uygarlıklarına ait 84 eserin Maketi küçültülerek yapılmıştır. Ayrıca Similasyon Merkezi, Çocuk Oyun Parkı, Cafe, Yeşil Alan ve Oyuncak müzesi bulunuyor.

Açık Hava Müzesi, Dokuma Fabrikası alanında ortalama 10 bin metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Bu alan içerisinde Simülasyon (sanal gerçeklik) Merkezi bulunuyor, Bu Merkezde 8D sinema salonu, 3D stereo gözlükler ile  hareketli koltuklarda sis, duman ve su damlacıkları eşliğinde film izleme keyfi sunuyor.

Minyatürk Müzesi içerisinde ise, Ayasofya, Selimiye Camii, Konya Mevlana müzesi, Sivas Divriği Medresesi, Erzurum Çifte Minare, Yıldız Sarayı, Sultanahmed Cami, Beyler Beyi Sarayı, Haydarpaşa Tren Garı, İzmir Meryem Ana Kilisesi, Trabzon Sümena Manastırı, Van Akdamar Kilisesi, Adıyaman Nemrut Harabeleri,  Diyarbakır Malabadi Köprüsü, 18 Mart Çanakkale Şehitliği Anıtı, Safranbolu Evleri gibi çok sayıda eser bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Haliç Kongre Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi Giriş Ücreti;

Açık Hava Müzesine Giriş Ücretsizdir.

Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Kepez Açık Hava Minyatür Müzesi, Antalya ilinin Kepez ilçesi, Tarihi Dokuma Alanında bulunmaktadır. Özdilek AVM’nin hemen yakınındadır. Konyaaltı’na ortalama 15 dakikalık bir mesafede bulunuyor.

Toplu taşıma ile Gidecekler; DC79, KM61,TC93,VC57 Numaralı otobüsler ile gidebilirsiniz.

Çakırlar-Konyaaltı Mevkisinden; 515 ve KM61

Güzeloba-Mmuratpaşa Mevkisinden; GCK76 ve DC79

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.