Keramet Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Keramet Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Keramet Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  Kaplıcanın Faydaları Nelerdir bilgiler vermeye çalışacağız. 

                           Keramet Kaplıcası Nerede?                          

Bursa ilinin Orhangazi ilçesi sınırları içerisinde Keramet Köyü’ndedir. Orhangazi ilçe merkezine 16 km, Yalova Merkez’e 36 km ve Bursa Merkez’e ise 63 km mesafede yer alır.

Keramet Ilıcası olarak da bilinmektedir. Doğal bir sit alanı olma özelliği taşımaktadır. Suları özellikle cilt ve deri hastalıklarına karşı iyi gelmektedir. Bu durum sağlık turizminin gelişmesinde etkili olmuştur.  Kaplıca, doğal bir havuz görünümündedir. Ortalama 30 derece sıcaklıktaki suyuyla Keramet Kaplıcaları hem yaz hem de kış döneminde yoğun şekilde ilgi görmektedir.

Keramet Kaplıcaları aynı zamanda çok sayıda piknik alanı barındırmaktadır. Bu özelliğinden dolayı hafta sonları hem sıcak sularda yorgunluk atmak hem de piknik yapmak için gelen ziyaretçiler bulunmaktadır. Kaplıcanın çevresinde pek çok oturma alanı, park yeri, soyunma odası, piknik masası ve WC yer alıyor. Ayrıca Kamp yapma imkanı da bulunuyor. Ortalama 1-2 metre derinliğe sahip olan kaplıcaya, uygun bir ücret karşılığında girebiliyorsunuz. Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

                  Keramet Kaplıcası Giriş Ücreti                       

2023 Yılı Ocak ayı itibari ile kişi başı 25 TL

İletişim: 0 224 573 38 00

              Keramet Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?           

Keramet Kaplıcası, Bursa ilinin Orhangazi ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Orhangazi ilçesine bağlı olan Keramet Köyü’ndedir. Orhangazi ilçe merkezine 16 km, Yalova Merkez’e 36 km ve Bursa Merkez’e ise 63 km mesafede yer alır.

Keramet Kaplıcasına hususi aracınız veya toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile Bursa’dan gelmek isteyenler Orhangazi minibüslerine binmelidir. Buradan da Keramet Köyü minibüsleri ile gidebilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar Yalova tarafından geliyorsanız Bursa yolu üzerinden Orhangazi ilçe merkezine ulaşacaksınız. Daha sonra şehir merkezinde bulunan ışıklardan İznik yönüne saparak kaplıca tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Hususi aracı ile gelecek olanlar Bursa yönünden geliyorsanız, Yalova yolunu kullanarak Orhangazi merkeze ulaşacaksınız. Daha sonra şehir merkezinde bulunan ışıklardan İznik yönüne saparak kaplıca tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments