Kerpe Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 / KOCAELİ

Kerpe Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti 2023 / KOCAELİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kerpe Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri – Kerpe Plajında Kamp Yapılır mı? Piknik & Mangal Yapılacak Yerler Var mı? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                              Kerpe Plajı Nerede?                              

Plaj, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesinde içerisinde bulunmaktadır. Bölgenin tercih edilen plajları arasında bulunan bu yer, Yüzme – Piknik – Kamp – Konaklama için en uygun alanlara sahiptir.

            Kerpe Plajı ve Ücretler Hakkında Bilgiler           

Kerpe Plajı, belediye tarafından işletilmekte ve Cankurtaran, şemsiye şezlong kiralama hizmetleri de vermektedir. Kerpe Plajı, ortalama 100 metre uzunluğunda 50 metre genişliğindedir. Plajın tamamı Kum olma özelliğine sahiptir. Denizi sığdır. Çocuklu Aileler için muhteşem bir denizi bulunmaktadır. Denizin hem sığ olması plajı tamamen kum olması çocuklu Aileler için tercih edilebilecek bir yerdir.

Plaj içerisinde Duşluklar, soyunma kabinleri bulunuyor. Hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Daha büyük bir Plaj isterseniz sizlere Cebeci Sahil Plajını tavsiye ederiz. Cebeci Sahili Plajı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ..

Kerpe Plajının hemen üst tarafında sizlerin her türlü imkanı karşılayacak işletmeler bulunuyor. Yeme içme, plaj malzemeleri, marketler, konaklama aklınıza ne gelirse bütün ihtiyaçlarınızı buradaki ismi bilindik mağazalardan karşılayabilirsiniz.

                            Kerpe Plajı Giriş Ücreti                            

Giriş ÜCRETSİZDİR.

 Kerpe Plajı Şemsiye & Şezlong Ücretleri 2023 Yılı     

Kerpe plajına geldiğinizde belediye tarafından sizlere karşı yani görevliler, Yerinizi seçtikten sonra fatura karşılığında Şemsiye ve Şezlong kiralıyorlar.
Şemsiye ücreti 40 TL
Şezlong ücreti 40 TL
2 şezlong + 1 Şemsiye Takımı 100 TL

Not: İsterseniz kendinizde şemsiye getirebilir kamp sandalyesini getirebilir uygun yerlere kurabilir ve denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

             Kerpe Plajı’nda Kamp Yapılır mı?                    

Kerpe Plajında Kamp Yapmak Yasaktır.

Kerpe Plajına gelmeden 2 km geride kamp alanı bulunmaktadır. Etrafı tel ile çevrili ormanlık alan içerisinde kamp yapma imkanı buluyor. Belirli bir giriş ücreti alındıktan sonra içine giriyorsunuz. Ayrıca Doğa Çadır Kamp Alanı olarak özel işletmede de konaklama yapabilirsiniz. 

         Kerpe Plajı’nda Ücretsiz Kamp Alanı Var mı?      

Evet var.

Kamp yapacaklara küçük bir tavsiyede bulunacağız. plaja gelmeden 100-200 metre geride hemen sağ tarafta bulunan ağaçlık alan içerisine araçlarını çekip Ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz.

                Kerpe Plajı Konaklama İmkanları                

Plajın hemen üst tarafında apart otel, Butik Otel günlük kiralama yöntemi ile çalışıyor. Her Sezon da değişen fiyatlarla kiralanan bu evler günlük ortalama 300 ile 500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

                         Kerpe Plajına Nasıl Gidilir?                  

Kerpe Plajı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?

Kocaeli – İzmit otogarında 800C ve 819 numaralı İzmit – Kandıra – Kerpe araçları ile gelebilirler.

İZMİT OTOGAR TEL : 0262 311 62 48

KANDIRA OTOGAR TEL : 0262 551 24 94

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile gelebilirsiniz. Aracıyla gelecek olanlar burada ücretsiz otopark alanı bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.