Kestanbolu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Ezine – Çanakkale

Kestanbolu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Ezine – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kestanbolu Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – Ezine – Çanakkale hakkında bilgiler vereceğiz.

Kestanbolu Kaplıcaları, Çanakkale İlinin Ezine İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çanakkale il merkezine yaklaşık olarak 63 km mesafededir. Ezine ilçesine bağlı Tavaklı İskelesi mevkiinde bulunmaktadır.  Ezine merkeze 18 km mesafededir.

Bu Kaplıcaların su sıcaklığı 73 derecedir. Bu sular bünyesinde demir ve kalsiyum barındırmaktadır. Bu kaplıcalar eski tarihlerden beri insanlara şifa dağıtmaya devam etmektedir. Hem doğası hem de tarihi ile kendisine hayran bırakmaktadır.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Bu sular romatizma, nevrit, kadın hastalıkları ve solunum yolları rahatsızlıkları olan hastalar şifa görmektedirler. Ayrıca hastalık sonrası iyileşme döneminde vücudu kuvvetlendirir ve kemikleri düzene sokar.

Kaplıca tesisleri bünyesinde, otel, havuz, banyo ve moteller bulunmaktadır. Konaklama imkânı bulunmaktadır. Ayrıca burada yer alan konaklama tesisleri her bütçeye hitap etmektedir.

                    Kestanbolu Kaplıcaları Nerede?                 

Bu Kaplıcaları, Çanakkale İlinin Ezine İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çanakkale il merkezine yaklaşık olarak 63 km mesafededir. Ezine ilçesine bağlı Tavaklı İskelesi mevkiinde bulunmaktadır.  Ezine merkeze 18 km mesafededir.

               Kestanbolu Kaplıcaları Nasıl Gidilir?             

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Ezine ilçesinden kalkan Tavaklı İskelesi dolmuşlarına binmelidirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Çanakkale merkezden D550/E87 ve İzmir Çanakkale Yolu/D550/E87 üzerinden, Yenice merkezden ise Ezine Geyikli Yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments