Keykubat Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Keykubat Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Keykubat Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                           Keykubat Plajı Hakkında;                         

Keykubat Batı Halk Plajı, Antalya ili Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Plaj aniden  derinleşmeyen yapısı ile ön plana çıkmaktadır.Alanya’nın Selçuklu sultanı Keykubat tarafından fethedilmesinden dolayı bu ad plaja verilmiştir. Plaj yaklaşık 3 kilometre uzunluğundadır. Mavi Bayraklıdır. Deniz ve plaj kumdur, bazı kesimlerinde kum kayası vardır. Kıyı boyunca uzanan parkların ve turistik tesislerin yeşil alanlarından dolayı Bengonvil Plajı olarak ta bilinir. Alanya’daki kumluk ve dalgaların yumuşak olduğu 3  önemli plaj arasında yer alır.

Plaj Alanya Limanından başlayıp Oba Çayı’nın denize döküldüğü yere kadar devam eder. Güller Pınarı ve Cumhuriyet semtlerinin sahilde bulunan  kısmındadır. Merkezde olduğundan imkanlar oldukça iyidir.  Park alanları geniş ve iyi düzenlenmiştir. Sahil kesimi ise temiz ve bakımlıdır. Bu sebeple çoğu turistin ilgi odağı haline gelmiştir.

Halk plajları ücretsiz olup, soyunma kabini ve duşlar vardır. Diğer plajlarda olduğu gibi ücretli plajlarda mevcttur. Bu plajlarda çeşitli su sporları yapma imkanı vardır. Yaklaşık 3 km uzunluğa sahip olan Keykubat Plajı mavi bayraklıdır. Alanya’nın tüm plajları gibi bu plaj da toplu taşıma araçları ile ulaşmak çok kolaydır.

Kıyıda her türlü su sporlarının yapılabildiği işletmeler mevcuttur. Girişte herhangi bir  ücret alınmamaktadır. Fakat plaj hizmetleri ise ücretlidir. Şezlong, plaj şemsiyesi gibi hizmetler büfelerden temin edilmektedir.Turistik tesislerin restoran ve kafeteryaları da dışarıdan gelen konuklara açıktır. Bazı otellerin iskelelerinden tekne gezisine çıkılabilme imkanı vardır.

                 Keykubat Batı Halk Plajı Giriş Ücreti            

Keykubat Batı Halk Plajı, belediye tarafından işletilmektedir. Giriş ücreti yoktur.

özel işletmeler tarafından Şezlong ve şemsiyeyi kiralayabiliyorsunuz.

            Keykubat Batı Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?         

Batı Halk Plajı, ilçe merkezine sadece 1 km uzaklıktadır. İlçe merkezinde yer almasından dolayı yürüme mesafesindedir. Kent merkezinden kalkan minibüslerle buraya yaklaşık 5 dakika içinde gelebilirler. Hususi araçları ile gelmek isteyenler ise sahil yoluna çıktıktan sonra tarihi yarımadanın batısına doğru ilerleyerek rahatlıkla ulaşabilirler.

Plaja En Yakın Duraklar

  • Elysee Otel 295 m.
  • Çimen Otel 300 m.
  • Jandarma/Eftalia Hotel 371 m.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.