Anasayfa / Ege Bölgesi / Kıdrak Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kıdrak Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kıdrak Koyu – Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Fethiye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kıdrak Koyu – Plajı Nerede;

Muğla ilinin Fethiye ilçesine 14 km uzaklıkta olan bu yer, Ölüdeniz ile Kelebekler Vadisi arasında Çam ağaçlarının arasında adeta bir doğa harikası bir yerdir. 2017 yılında Bakanlık makamının kararı ile Tabiat Park statüsü kazanmıştır. Göz kamaştırıcı kumsalı, Doğa harikası Koyu ve Turkuaz Mavisi denizi ile son zamanlarda vazgeçilmez adreslerden biri haline gelmiştir. Şimdi sizlere Kıdrak KoyuKıdrak Beach ve Kıdrak Kamp Alanı olarak bilinen yer hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kıdrak Koyu – Plajı Hakkında;

Yeşil ve Mavinin birleştiği doğa harikası bu yer, Sahilinin taşlık olması biraz gelenlerin az canın sıksa da denizinin berrak ve temizliği keyifleri yerine getirmektedir. Hazır konu açılmışken çocuklu aileler yanlarında deni ayakkabısı getirmeyi unutmasınlar. Genel olarak aile ile gidilebilecek hem piknik hem denizi açısından güzel bir yerdir. Dışarıdan yeme içme getirebildiğiniz bu yerde Piknik yapma alanları dahi bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Datça Ilıca Gölü Nerede – Nasıl Gidilir - Datça - Muğla Gezilecek Yerler

Kıdrak Tabiat Parkı olması sebebiyle çevrede çeşitli ağaç türleri bulunuyor. Kızılçam, Mersin, Pırnal Meşesi, Zambak, Siklamen, Papatya, Gelincik ve Geven olarak sıralayabiliriz. Tabiat parkı olması sebebiyle bazı alanlarda ateş yakmak yasaktır. Ayrıca, Ağaçların altına koyulan masalar bir o kadar serinlik yaratıyor.

Kıdrak Plajına Giriş ücretlidir. Ayrıca içerisindeki işletmeden şezlong-şemsiye kiralayabileceğiniz yerler bulunuyor. Duşluklar, Soyunma odaları, Otopark ve piknik masaları bulunuyor.

Kıdrak Kamp Alanı Hakkında;

Kamp alanı olarak özel bir yer ayrılmamış ama gelenler çam ağaçlarının altında kamp kurabiliyor. Milli park olmasından dolayı ateş yakılmayan bir yerdir. Tuvalet çeşme bulunuyor. Plajda ihtiyaçlarınızı karşılamak için büfe, restoran, mangal ve piknik masaları, duş ve tuvaletler bulunmaktadır.

Kıdrak Koyu – Plajı ve Kamp Alanı Giriş Ücreti 2019;

Giriş ücretli olan bu yerde araçla girecekseniz eğer, 24 TL ödemeniz gerekiyor. Ayrıca şemsiye-şezlong kiralayabiliyorsunuz. Fiyatı 15 TL(fiyatlar 2019 yılına aittir)

Kıdrak Koyu – Plajı -Kamp Alanına Nasıl Gidilir;

Muğla ilinin Fethiye ilçesine 14 km uzaklıkta olan bu yer, Ölüdeniz ile Kelebekler Vadisi arasında kalıyor. Buraya ulaşmak için aracınızla geliyorsanız, ilk önce Fethiye ilçesinden Ölüdeniz’e gelmesiniz. Buradan Kelebekler Vadisi-Faralya istikametine giden yoldan yaklaşık 3 km ilerledikten sonra tabelaların yardımıyla ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Malazgirt Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile gitmek isteyenler, Fethiye ilçesinden Kelebekler vadisine giden Minibüslere binerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Ölüdeniz ’den de bu minibüslere binebilirseniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir