Killik Koyu Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bademli – Dikili – İzmir

Killik Koyu Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bademli – Dikili – İzmir

Sevgili Seyyahlar yazımızda Killik Koyu Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye – Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                      Killik Koyu Halk Plajı Nerede?                

Killik Koyu, İzmir ilinin Dikili ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunur. Killik koyu genel anlamda bembeyaz bir kayaç yapısına sahiptir. Bunun sebebi kayaçların kilden oluşmasıdır. Kumsalı bembeyaz kumlardan oluşmaktadır.  Çok güzel bir görüntüsü vardır. Deniz tabanı da beyaz kumlardan oluşmaktadır.  Bu özelliği ile Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinmektedir.

Denizi turkuaz rengindedir. Denizi muhteşem özellikle çocuklu aileler için ideal sığ bir denizi var. Acemi yüzücüler için de oldukça güzel bir yer. Hafta sonları oldukça kalabalık durumdadır. Ayrıca doğal kil çıktığı için insanlar buraya gelmektedir. Bir yandan denize girerken diğer taraftan vücutlarına kil sürmektedirler. Bu kil toprak cilde çok iyi gelmektedir.

Plajda birkaç tane işletme bulunmaktadır. Fiyatları oldukça uygundur. Bu sebeple yeme içme konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız. Otopark mevcut fakat oldukça pahalı.

                Killik Koyu Halk Plajı Giriş Ücreti                  

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Özel işletmelerden Şemsiye veya Şezlong kiralayabilirsiniz. veya Kamp Sandalyesi ve Şemsiyenizi getirip uygun bir alanda güneşin tadını çıkartabilirsiniz.

             Killik Koyu Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?            

Killik Koyu, İzmir ilinin Dikili ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Dikili ilçesine bağlı Bademli Köyünde bulunur.

Killik Koyu Plajına ulaşmak için toplu taşıma veya hususi aracınızı kullanabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Dikili ilçesine ulaşmak gerekir. Buradan otogarda kalkan Bademli Köyü servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler ise tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.