Kınalıada Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Kınalıada Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İSTANBUL

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kınalıada Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                        Kınalıada Plajı Nerede?                                

Plaj, İstanbul ilinin Adalar ilçesinde Takımadaların dördüncü büyük üyesi olan Kınalıada’da bulunmaktadır. İstanbul’a en yakın ada Kınalıada’dır.

                 Kınalıada Plajı Hakkında Bilgiler                    

Plaj, Kınalıada’nın tek ücretsiz plajı olarak gözü çarpmaktadır. Denizi ve sahili taşlıdır. Gitmek isteyenler deniz ayakkabı götürmesini tavsiye ederiz. Çocuklu aileler için çok uygun bir yer değil desek hiç yanlış olmaz.

Plaj içerisinde herhangi bir işletme olmadığını söylesek hiç yanlış olmaz. Şemsiye & Şezlong bulunmuyor. Giderken hazırlıklı gitmenizde fayda var. Şemsiye & Şezlong kiralamak isterseniz en yakında bulunan Ülker Plajı’ndan faydalanabilirsiniz.

                         Kınalıada Plajı Giriş Ücreti                       

Giriş ÜCRETSİZDİR.

                    Kınalıada Plajı’na Nasıl Gidilir?                         

Kınalıada Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesinde Kınalıada’da bulunmaktadır. Buraya gitmek için ilk başta yapmanız gereken şey, Kınalıada’ya Vapur ile gitmek olacaktır. Kınalıada’ya vapur ve tekneler ile kolayca gidebilirsiniz. Şimdi kalkış noktaları hakkında bilgiler verelim;

Kınalıada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Kınalıada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Kınalıadaya Eminönü’nden Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden Kınalıada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Şehiriçi hattı veya Turyol Firması ile Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Kınalıadaya Kadıköy’den Nasıl Gidilir?

Kadıköy – Kınalıada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy iskelesinden hareket eden Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Kınalıadaya Bostancı’dan Nasıl Gidilir?

Bostancı iskelesinden ulaşım için iki seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Kınalıadaya Bakırköy’den Nasıl Gidilir?

Kınalıda’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Kınalıadaya Avcılar’dan Nasıl Gidilir?

Kınalıada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Kınalıada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Yalova’dan

Kınalıada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Kınalıada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.