Kırantepe – Serdivan Yamaç Paraşütü Nerede-Nasıl Gidilir?

Kırantepe – Serdivan Yamaç Paraşütü Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kırantepe – Serdivan Yamaç Paraşütü Nerede-Nasıl Gidilir? – Sakarya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kırantepe – Serdivan Yamaç Paraşütü

Kırantepe Sakarya ilinin Serdivan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Serdivan ilçesinde Taraklı Karagöl Yaylası mevkiindedir.

Serdivan yamaç paraşütü bölgesinde yükseklik yaklaşık 230 m dir. Sakarya Serdivan termal hava akımları ile 230m den kalkıp 1000-1500m yüksekliklere çıkma şansına sahipsiniz. Aynı anda 30 adet yamaç paraşütü serilebilecek bir kalkış pistine sahiptir. Pist alanı tamamen çimlerle kaplıdır. Uçuş alanı itibariyle hem şehrin hem de doğanın bir arada bulunması uçuş yapanlara ayrı bir zevk yaşatmaktadır. Çok güzel fotoğraflar çekme şansına sahipsiniz. Bu alanda ayrıca alanda delta kanat uçuşu da yapılabilmektedir. Serdivan tepesinde Motocross parkuru da bulunmaktadır.

Türkiye’nin yamaç paraşütüne en uygun alanlardan birisi olan tepe yılın 9-10 ayı uçuş içi elverişlidir. Sabah ve akşam saatlerinde öğrenciler ve yeni başlayanlar için güvenli uçuşlar sunar.

Kırantepe – Serdivan Yamaç Paraşütü Fiyatları

Uygun şartlarda uçuşlar 15 dk – 20 dk sürmektedir. Rüzgârın olmadığı zamanlarda 5 dk sürmektedir. Kesinlikle rezervasyon gereklidir. 3 gün sonrasına kadar hava uygunluğu konusunda bilgi alıp yamaç paraşütü rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Ayrıca Güneş gözlüğü, spor ayakkabı varsa rüzgârlık ve Yamaç paraşütü resimlerinizi aktarmak için sd kartta getirebilirsiniz.

OKUMALISIN  Sazova Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Masal Şatosu?

Sakarya yamaç paraşütü ücreti: Fotoğraf video çekimi dahil 200tl dir.

Kırantepe – Serdivan Yamaç Paraşütü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kırantepe Sakarya ilinin Serdivan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Serdivan ilçesinde Taraklı Karagöl Yaylası mevkiindedir.

Kırantepe (Serdivan)  bölgesine ulaşmak için öncelikle Sakarya merkeze gitmeniz gerekmektedir. Sakarya merkeze ulaştıktan sonra ise 20 dakikalık bir yolculukla bölgeye ulaşılıyor. Hususi aracınızla gitmeniz daha iyi olacaktır.

Kırantepe (Serdivan)  Bölgesi, Sakarya Üniversitesi yolu üzerinde, İstanbul’dan 148 km, Ankara’dan 305 km mesafede yer almaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.