Kirazlı Köprü Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bartın

Kirazlı Köprü Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Bartın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kirazlı Köprü Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Piknik Alanları  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Kirazlı Köprü Barajı Nerede?                       

Kirazlı Köprü Barajı, Bartın ilinin Merkez köylerinden Derbent Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bartın ilini taşkınlardan ve sel sularından korumak amacıyla yapılmıştır.

            Kirazlı Köprü Barajı Hakkında Bilgiler              

Türkiye’nin kuzeyinde 13 nolu Batı Karadeniz akarsu havzası içerisinde, Bartın (Gökırmak) çayı üzerinde yer almaktadır. Barajın, temelden yüksekliği 72,5 metre olan Kirazlı Köprü Barajı sulama ve enerji maksatlı olarak yapılmıştır. 66,19 milyon metreküp depolama kapasitesinde ki baraj ile takriben 31 bin dekar zirai arazi modern sulama sistemi ile sulanması hedeflenmektedir. Kirazlı Köprü Barajı 12,3 MW kurulu gücündeki santral ile yılda 41 milyon kilovat saat enerji üretilecek. Ayrıca, Bartın ovasında 2.113 hektar tarım arazisine sulama suyu temin edilecek.

Kirazlı Köprü Barajı, Aynı zamanda balık tutmak ve piknik yapmak içinde kullanılıyor. Yöre halkı tarafından tutulan barajda olta balıkçılığı yapılıyor.

            Kirazlı köprü Barajı’na Nasıl Gidilir?             

Kirazlı Köprü Barajı, Bartın ilinin Merkez köylerinden Derbent Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bartın-Safranbolu D 755 karayolu üzerinde yer almaktadır.Herhangi bir toplu taşıma aracı gitmiyor. ,

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.