Kırkgöz Han Kervansarayı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kırkgöz Han Kervansarayı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kırkgöz Han Kervansarayı Nerede – Nasıl Gidilir? Antalya’da  Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kırkgöz Han Kervansarayı, Antalya ilinin Döşemealtı ilçesi Bıyıklı Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Han,Kitabesine göre II.Gıyaseddin Keyhüsrev Bin Keykubat (1236-1246) zamanında yapılmıştır. Geçmişten Günümüze birçok onarımdan geçen bu yer en son 2009 yılında tamamlanan bakım onarım çalışmalarından sonra son halini almıştır.
Kırkgöz Han Kervansarayı, Dikdörtgen bir oturum alan üzerine kurulmuştur, geniş bir avlu etrafında sıralanan mekânla ve kapalı bölümleri ile iki yapı kütlesi şeklinde yapılmıştır. Tonozla örtülü uzun ve yatay bir holden sonra 51×49 metre ebatlarında geniş bir avlu bulunuyor. Bu avlunun doğu ve batısında kalın kesme taş payeler üzerinde kesme taştan sivri kemerli revaklar yapılmıştır sıra sıra. Ayrıca,  Giriş kapısının arkasında sivri beşik tonozlu iki eyvan bulunuyor. Genel olarak bakıldığında Kervansarayın duvarları moloz taş duvarlar ile yapılmış.

Kırkgöz Han Kervansarayında Günümüzde, Toplantı, seminer (meeting), teşvik gezileri (incentive), münferit ve kurumsal özel etkinlikler (event) ala, Film çekimleri, Özel Davetler, Düğün ve Davetler Düzenlenmektedir.

OKUMALISIN  Sömestir Tatilinde Gezilecek Yerler?

Kırkgöz Han Kervansarayı Giriş Ücreti;

Kervansaraya Giriş Ücreti olarak 5 TL alınıyor.

Kırkgöz Han Kervansarayı İletişim Bilgileri;

Adres:   Bıyıklı Köyü, Döşemealtı – Antalya
Telefon: 0 532 203 97 11 – 0 532 206 36 07

Kırkgöz Han Kervansarayı’na Nasıl Gidilir;

Kırkgöz Han Kervansarayı, Antalya ilinin Döşemealtı ilçesi Bıyıklı Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Antalya-Burdur yolu üzerinde Antalya’ya 30 km. uzaklıkta bulunuyor. Buraya Gitmek için, Antalya-Burdur yolundan devam ettiğinizde yol sizi Bıyıklı Köyüne kadar getiriyor, buradan döndüğünüzde tabelalar yardımıyla rahatça bulabilirsiniz. Navigasyon ile gitmek isterseniz eğer,  Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.