Kırklareli Atatürk Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Kırklareli Atatürk Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kırklareli Atatürk Evi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                                     Atatürk Evi Nerede?                              

Kırklareli şehir Merkezinde Yayla Caddesi olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Bu evin en dikkat çeken özelliklerinden birisi de Selanik’te bulunan ev ile Mimari olarak bire bir aynı özelliğe sahip olmasıdır.

Vize sorunu yaşamadan bire bir aynı mimari özelliğe sahip görebileceğiniz bir yerdir. 3 katlı olarak inşa edilen evin giriş katında Atatürk ve Çocuk Bölümü, hediyelik eşya alabileceğiniz satış Bölümü yer almaktadır. Orta katta Çalışma odası ve Mutfak yer alırken en üst katta ise Yatak Odası, Oturma odası, Banyo ve Sofa yer almaktadır.

Atatürk evinde en dikkat çeken detaylar ise, Milli Mücadele ve Cumhurbaşkanlığı dönemini anlatan Atatürk’ün silikon Heykeli bulunuyor. Yine Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanıma ait Silikon Heykeller yer almaktadır.

             Kırklareli Atatürk Evi Giriş Ücreti                 

Öğrenci… 5 TL

Yetişkin… 10 TL

65 Yaş Üstü ve Okul Gruplarına ÜCRETSİZDİR.

         Kırklareli Atatürk Evi Ziyaret Saatleri             

Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Haftanın diğer günleri 09.30 – 17.00 arası hizmet vermektedir.

          Kırklareli Atatürk Evi’ne Nasıl Gidilir?           

Kırklareli şehir Merkezinde Yayla Caddesi olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Şehri merkezinde bulunduğundan dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Cumhuriyet Meydanına yürüme mesafesindedir.

Şahsi aracı ile Gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı il kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.