Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Osmaniye

Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Osmaniye

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kuş Türleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede?             

Kuş Cenneti, Osmaniye ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 10 km dir. Osmaniye’nin Kırmıtlı Beldesi’nde yer almaktadır.

Kuş Cenneti Akdeniz Bölgesinin meşhur dağlarından Amanos dağlarının yüksek kesimlerinde bulunmaktadır. Kuş Cenneti, Ceyhan Nehri‘nin kıyısında bulunan bir gölettir. Bu bölgeye Kastabala Vadisi de denilmektedir.

Yaklaşık 200 adet kuş çeşidine ev sahipliği yapmaktadır. Bu kuşların birçoğu nesli tükenmekte olan kuşlardır. Gece Balıkçılı, Yalıçapkını, Alaca Yalıçapkını, İzmir Yalı, Leylek, arı şahini, kara çaylak, şahin ve orman kartalı gibi kuş türleri burada gözlemlenen bazı kuşlardandır.

Bu bölgenin doğası sizi adeta büyüleyecek. Özellikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu bölge göçmen kuşların önemli uğrak alanları arasında yer almaktadır. Altyapı çalışmaları halen devam eden bölgede nehir çevresinin temiz tutulmaması en önemli sorunu oluşturuyor.

                  Kırmıtlı Kuş Cenneti Giriş Ücreti             

Giriş ÜCRETSİZDİR.

             Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne Nasıl Gidilir?       

Kuş Cenneti, Osmaniye ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 15 km dir. Osmaniye’nin Kırmıtlı Beldesi’nde yer almaktadır.

Kuş Cenneti’ne toplu taşıma ya da hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden hususi araç ile gelenler İskender Türkmen Cad. yolunu kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar Osmaniye merkezden kalkan Kadirli otobüsleri ve Köy minibüsleri ile 20 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.