Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir?

Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir? – Osmaniye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kırmıtlı Kuş Cenneti

Kırmıtlı Kuş Cenneti Osmaniye ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 10 km dir. Osmaniye’nin Kırmıtlı Beldesi’nde yer almaktadır.

Kırmıtlı Kuş Cenneti Akdeniz Bölgesinin meşhur dağlarından Amanos dağlarının yüksek kesimlerinde bulunmaktadır. Kırmıtlı Kuş Cenneti, Ceyhan Nehri’nin kıyısında bulunan bir gölettir. Bu bölgeye Kastabala Vadisi de denilmektedir. Yaklaşık 200 adet kuş çeşidine ev sahipliği yapmaktadır. Bu kuşların birçoğu nesli tükenmekte olan kuşlardır. Gece Balıkçılı, Yalıçapkını, Alaca Yalıçapkını, İzmir Yalı, Leylek, arı şahini, kara çaylak, şahin ve orman kartalı gibi kuş türleri burada gözlemlenen bazı kuşlardandır.

Bu bölgenin doğası sizi adeta büyüleyecek. Özellikle fotoğraf makinelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu bölge göçmen kuşların önemli uğrak alanları arasında yer almaktadır. Altyapı çalışmaları halen devam eden bölgede nehir çevresinin temiz tutulmaması en önemli sorunu oluşturuyor.

Kırmıtlı Kuş Cenneti Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kırmıtlı Kuş Cenneti Osmaniye ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 15 km dir. Osmaniye’nin Kırmıtlı Beldesi’nde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Akdamar Adası Nerede - Nasıl Gidilir ? Adada Bir Kilise: Akdamar Kilisesi

Kırmıtlı Kuş Cenneti’ne toplu taşıma ya da hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden hususi araç ile gelenler İskender Türkmen Cad. yolunu kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelecek olanlar Osmaniye merkezden kalkan Kadirli otobüsleri ve Köy minibüsleri ile 20 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Niğde Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Niğde Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Niğde Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir