Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kisecik Kanyonu – Saklı Cennet – Çamlıyayla Nerede-Nasıl Gidilir?

Kisecik Kanyonu – Saklı Cennet – Çamlıyayla Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kisecik Kanyonu – Saklı Cennet – Çamlıyayla Nerede-Nasıl Gidilir? – Mersin Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kisecik Kanyonu – Saklı Cennet – Çamlıyayla

Mersin ilinin Çamlıyayla ilçesinde yer alan ve yöre halkı tarafından saklı cennet olarak anılan Kisecik Kanyonu, iki dağ arasında,  dik yamaçlar arasındaki muhteşem manzara ve doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kisecik Kanyonu – Saklı Cennet – Çamlıyayla Hakkında;

Yöre halkı tarafından saklı cennet olarak anılan Kisecik Kanyonu, doğal güzellikleriyle çok sayıda kişinin ilgisini çekmektedir. İki dağ arasında sallarla yapılan güzel yolculuklar, dağ arasında gizlenmiş, yeşil ve mavinin bir arada olduğu saklı cennettir burası.

Çamlıyayla’ya bağlı Kisecik kanyonuna, dar ve keskin virajların bulunduğu zorlu yolculuğun ardından ulaşılan bu kanyon özel bir işletme tarafından işletilmektedir. Kisecik Kanyonuna dalış yapanlar kanyonun en dar yerinde suyun derinliği 16 metre olduğunu belirtiyor. Kanyon, Suyunun temizliği ve soğuk olması ile ünlüdür Suyunun soğukluğu nefesinizi kesebilir baştan söyleyelim.

OKUMALISIN  Büyük Göl - Göllü Köy Gölü Nerede - Nasıl Gidilir?

Girişte arazinin sahibi tarafından yapılan mesire alanında yemek yiyebilir, masa kiralayıp piknik yapabilirsiniz. Ayrıca Kanyondaki en önemli etkinlik olan sal ile kanyonu gezme etkinliğini bu işletme tarafından işletilmektedir.

Kanyonda ne yapılır derseniz, Buz gibi suyuna atlamadan-Yüzmeden gelmeyin deriz. Tabi meşhur sal ile gezintiye çıkmayı da ihmal etmeyin. Sal ile gezinti yapmak ücretlidir. En son kişi başı 20 TL idi. Toplu giderseniz indirim yapılıyor. Ayrıca Kanyona giderken yanınızda mutlaka deniz ayakkabısı alın. Doğa sporlarını sevenler, fotoğraf çekmekten hoşlananlar bu güzel yeri gezmekten büyük zevk alacaksınız.

Kisecik Kanyonu – Saklı Cennet – Çamlıyayla Nasıl Gidilir;

Araçla gidilen yol kanyona yaklaşırken stabilize oluyor. Saklı cennet ile Mersin arasındaki uzaklık 58 km kadardır. Kanyona yaklaşık 1 saat 25 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Tarsus’tan kanyona gitmek isteyenler, Tarsus’tan yaklaşık 52 km uzaklıkta bulunuyor. Sarıkavak köyünden, Mersin Gözne Ayvagediği tarafından ise Kisecik köyünden saklı cennete gidebilirsiniz.

Yolun bir kısmı stabilize olsa da, sorun yaşamadan rahatlıkla araçla gidilebilir. Yolları düzgün aracınızın altı çok alçak değilse bir sıkıntı yaşamazsınız

OKUMALISIN  Balıkaşıran Koyu Nerede-Nasıl Gidilir?

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Ginolu Kinolis Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ginolu Kinolis Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir