Kızılay’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir – Ankara Gezilecek Yerler

Kızılay’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir – Ankara Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Ulu Önder Atatürk’ün Kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e Kızılay’dan Nasıl Gidilir?Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Kızılay’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?                

Ankara’nın en Merkezi noktalarından biri olan Kızılay Anıtkabir’e sadece 4 km uzaklıktadır. Bu mesafeyi ister yürüyerek gidin ister Taksi ile gidin isterseniz de Toplu taşıma ile gidebilirsiniz. sizlere bu yazımızda En kısa Toplu Taşıma ile Anıtkabir’e Nasıl Gidilir kısaca bahsedeceğiz.

                                      Metro İle Gidecekler                        

Kızılay Metro istasyonundan, Yeşil Tabelalı Ankaray-Aşti istikametine giden Ankaray’a binerek Anadolu Bulvarı Durağında ininiz. indikten sonra Anıtkabir yürüme mesafesindedir.

                          Otobüs İle Gidecekler                               

340-Ege Mahallesi, Kızılay GMK Bulvarı üzerinden, 340-EGE MAHALLESİ-BEŞEVLER otobüsüne binip, Anadolu Bulvarı Anıtkabir girişinde ineceksiniz.

220-Batıkent, Kızılay GMK Bulvarı üzerinden, 220-(ÖHO)Mamak – Batıkent otobüsüne binip, Anadolu Bulvarı Anıtkabir girişinde ineceksiniz

266-Bağlum, Kızılay GMK Bulvarı üzerinden Bağlum Otobüslerine binip Anadolu Bulvarı Anıtkabir girişinde ineceksiniz.

                            Şahsi Aracı İle Gidecekler                      

Altta yerleştirdiğimiz harita ile Navigasyonu kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments