Anasayfa / Doğal Güzellikler / Kızılbük Plajı – Kızılbük Ahşap Evleri Nerede – Nasıl Gidilir – Datça – Muğla

Kızılbük Plajı – Kızılbük Ahşap Evleri Nerede – Nasıl Gidilir – Datça – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kızılbük Plajı – Kızılbük Ahşap Evleri Nerede – Nasıl Gidilir  – Muğla Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Kızılbük Plajı – Kızılbük Ahşap Evleri            

Kızılbük Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça Yarımadası’nın en yeşil bölgesi olan Mesudiye Ovası’nda yer alır. Kızılbük adını bölgenin gün batımında oluşan kızıl renkten dolayı almıştır. Oldukça sakin bir ortam sunmaktadır. Özellikle kafa dinlemek amaçlı buraya gelmenizi tavsiye ederim. Plajı küçük çakıldan oluşmaktadır. Denizi oldukça berrak ve temizdir.  Palmiyelerin çevrelediği, yeşil ve mavinin birleştiği bu gizli Kızılbük kartpostallık bir görünüme sahiptir.

Kızılbük Ahşap Evleri, Kızılbük koyunun hemen gerisinde on dönümlük bir bahçe üzerine kurulmuştur. Bölgede meyve ağaçları, zeytinler, çamlar, keçiboynuzları, asmalar, güller, kaktüsler, begonviller ve daha birçok ağaç ve çiçek türü bulunur.  Dokuz ağaç ve iki de taş evden oluşur. Ağaç evlerden iki tanesi iki kişilik konaklama için büyük bir odadan oluşan standart bungalovlardır. Yedi tanesi ise aile kullanıma uygun bir yatak odası ve bir oturma odasından dört kişiye kadar konaklama imkanı sunan suit bungalovlardır. Taş evler ise beş ya da altı kişilik grupların konaklamasına uygun tatil evleridir.  Bahçe meraklıları için keşif hiç bitmez. Bu büyük bahçenin farklı alanlarına dokuz ahşap ve iki taş olmak üzere 11 tane ev yerleştirilmiştir. Bu evlerin hepsinin eve ait bahçe ve veranda alanları, hamakları, sedirleri ve oturma grupları bulunur. Bahçedeki zeytin ağaçlarının gölgesindeki havuz diğer bir serinleme alternatifidir. Kızılbük doğa yürüyüşleri ve yoga severler için eşsiz bir bölgedir.

OKUMALISIN  Huawei Reklamındaki Ülkemizin Doğal ve Tarihi Güzellikleri İşte Bunlar

Kızılbük Plajı – Kızılbük Ahşap Evleri’ne Nasıl Gidilir?

Kızılbük Koyu ve Plajı, Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Datça Yarımadası’nın en yeşil bölgesi olan Mesudiye Ovası’nda yer alır.

Kızılbük Koyu ve Plajına gitmek isteyenlerin öncelikle Datça merkeze gitmeleri gerekmektedir. Datça’ya karayolu, denizyolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

Kara Yolu ile Gidecekler

Kızılbük koyuna hususi aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmaris Datça yönünde Datça merkez girmeden Mesudiye sapağından dönüyor ve Mesudiye tabelalarını takip ederek denize kadar ulaşıyorsunuz. Datça’ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris-Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır.

Hava Yolu ile Gidecekler

Dalaman Havalimanı ile Datça arası ise toplam 178 km. Dalaman havaalanından 1 Haziran – 15 Ekim tarihleri arasında tarifesiz seferler ile karşılıklı 4-6 kez yolcu transferi yapılmaktadır.

Deniz Yolu ile Gidecekler

Datça – Bodrum arasında yaz aylarında, düşük sezonda her gün sabah ve akşamüstü olmak üzere günde karşılıklı iki feribot seferleri yapılmaktadır.  Yaz aylarında ise her gün karşılıklı 4 feribot seferi yapılmaktadır. Deniz yolculuğu yaklaşık 1,5 saat sürüyor.

OKUMALISIN  Domuzbükü Koyu (Domuz Çukuru) Nerede – Nasıl Gidilir - Muğla

Feribot yolculuğu yaklaşık iki saat sürer. Feribot yolcuları için Datça ile Körmen Limanı arasında servis otobüsü vardır.  Feribotlara yolcular dışında bisiklet, motosiklet, otomobil ve karavan da alınıyor. Ancak, aracınız varsa önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Datça’nın Bazı Yerlere Uzaklıkları

  • Datça Marmaris’e 70 km,
  •  Muğla’ya 125 km,
  • İzmir’e 330 km,
  • Ankara’ya 708 km,
  • İstanbul’a 882 km
  • Antalya’ya ise 394 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir