Kızılcahamam Büyük Kaplıca Nerede- Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aile

Kızılcahamam Büyük Kaplıca Nerede- Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aile

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kızılcahamam Büyük Kaplıca Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Kızılcahamam Büyük Kaplıca Hakkında Bilgiler   

Kızılcahamam Büyük Kaplıca, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunur. Ankara merkeze yaklaşık olarak 82 km mesafede bulunmaktadır. İlçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Kızılcahamam isminden de anlaşılacağı gibi özellikle kaplıcaları ile ön plana çıkmıştır. Burada bulunan kaplıcalardan dolayı her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Saniyede 60 litre kaynak akım değerine sahiptir ve su sıcaklığı 44 ile 86,5 °C arasında değişmektedir. Sodyum, arsenik, klorür, bikarbonat ve karbondioksit bileşimine sahip doğal termal suyu birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Romatizmalı hastalıklar, siyatik, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, ortopedik rahatsızlıklar ve egzama gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Kızılcahamam ilçe merkezine 4 km uzaklıkta 1050 metre yükseklikteki bir kaynaktan çıkarılan maden suyu bulunmaktadır. Hemen yanında tesis bulunan bu maden suları mide, karaciğer, safra yolları rahatsızlıkları, bronşit ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

          Kızılcahamam  Büyük Kaplıca Giriş Ücreti        

Umumi Kaplıca ……….70.00 TL (2023 Yılı Mart Ayı itibariyle)

                      Aile Jakuzileri Ücretleri                        

 jakuzili aile odası

jakuzili Aile odası…

2 kişilik …………250 TL

4 Kişilik………… 400 TL

Özel Saunalı Jakuzili oda…… 500 TL

                 Büyük Kaplıca Çalışma Saatleri             

Büyük Kaplıca Erkekler, Bayanlar ve Özel Kabinleri ile günlük hizmet vermektedir. Büyük Kaplıca sabah saat 08:00’de açılıp, akşam saat 01:00’de kapanmaktadır.

Not: Kimlik veya Evlenme Cüzdanı Göstermek Mecburidir.

İletişim Numarası: 0312 736 16 48

Kızılcahamam Belediyesi Büyük Kaplıca Konaklama

Belediye Termal Oteli 130 yatak kapasitesi, 39 oda ve 81 yataklı bir kapasiteye sahiptir. Ayrıca Kızılcahamam Belediyesi Pansiyon Evleri’nde konaklama yapabilirsiniz. Fiyatları makuldür. Bunun dışında bölgede birçok özel termal otel mevcuttur.

              Kızılcahamam Büyük Kaplıca Nerede?              

Büyük Kaplıca, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunur. Ankara merkeze yaklaşık olarak 64 km mesafede bulunmaktadır. İlçe merkezine yürüme mesafesindedir.

        Kızılcahamam Büyük Kaplıca Nasıl Gidilir?        

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler;  (Eski) 19 Mayıs Stadyumu önünden (11560 nolu) durağından 527-2 nolu otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler;  E-5 Ankara-İstanbul Devlet Kara yolunu takip ederek ulaşabilirler.

  • Ankara Kızılcahamam arası yaklaşık 64 km
  • Samsun Kızılcahamam arası yaklaşık 406 km
  • Bursa Kızılcahamam arası yaklaşık 391 km
  • Kocaeli Kızılcahamam arası yaklaşık 291 km
  • Kayseri Kızılcahamam arası yaklaşık 400 km
  • İstanbul Kızılcahamam arası yaklaşık 381 km
  • İzmir Kızılcahamam arası yaklaşık 641 km
  • Diyarbakır Kızılcahamam arası yaklaşık 1094 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.