Kızılcahamam Küçük Kaplıca Nerede- Nasıl Gidilir?

Kızılcahamam Küçük Kaplıca Nerede- Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kızılcahamam Küçük Kaplıca Nerede – Nasıl Gidilir? – Ankara’daki Hamamlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kızılcahamam Küçük Kaplıca Hakkında Bilgiler;

Kızılcahamam Küçük Kaplıca, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi, Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunur. Ankara merkeze yaklaşık olarak 82 km mesafede bulunmaktadır. İlçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Kızılcahamam isminden de anlaşılacağı gibi özellikle kaplıcaları ile ön plana çıkmıştır. Burada bulunan kaplıcalardan dolayı her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Su sıcaklığı 44 ile 86,5 °C arasında değişmektedir. Ortalama 50 derece sıcaklığa sahiptir. Sodyum, arsenik, klorür, bikarbonat ve karbondioksit bileşimine sahip doğal termal suyu birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Romatizmalı hastalıklar, siyatik, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, ortopedik rahatsızlıklar ve egzama gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Hamam suyu çok güzel ve temiz pazar günü kalabalık oluyor. Özellikle pazar günleri çok kalabalık oluyor. Bu sebeple hafta içi sabah saatlerinde gelmenizi tavsiye ederim.

Kızılcahamam ilçe merkezine 4 km uzaklıkta 1050 metre yükseklikteki bir kaynaktan çıkarılan maden suyu bulunmaktadır. Hemen yanında tesis bulunan bu maden suları mide, karaciğer, safra yolları rahatsızlıkları, bronşit ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

OKUMALISIN  Antalya Ters Ev Aksiyon Parkı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kızılcahamam Belediyesi Küçük Kaplıca Çalışma Saatleri ve Ücretleri

Küçük Kaplıca Sabah açılış saat:08.00 Gece kapanış saati gece 01:00

Umumi Kaplıca:15,00 TL

Özel Kabin 2 kişilik 50,00 TL

Özel Kabin 4 kişilik 60,00 TL

İletişim Numarası: 0312 736 22 26

Küçük Kaplıca öğlene kadar erkekler için öğleden sonra ise bayanlar için açıktır.

Kızılcahamam Belediyesi Küçük Kaplıca Konaklama

Belediye Termal Oteli 130 yatak kapasitesi, 39 oda ve 81 yataklı bir kapasiteye sahiptir. Ayrıca Kızılcahamam Belediyesi Pansiyon Evleri’nde konaklama yapabilirsiniz. Fiyatları makuldür. Bunun dışında bölgede birçok özel termal otel mevcuttur.

Kızılcahamam Küçük Kaplıca Nerede?

Kızılcahamam Küçük Kaplıca Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi, Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunur. Ankara merkeze yaklaşık olarak 82 km mesafede bulunmaktadır. İlçe merkezine yürüme mesafesindedir.

Kızılcahamam Küçük Kaplıca Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler 19 Mayıs Stadyumu (11560 nolu) durağından 527-2 nolu otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

OKUMALISIN  Anadolu Hisarı Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

Hususi araç ile gelmek isteyenler E-5 Ankara-İstanbul Devlet Kara yolunu takip ederek ulaşabilirler.

  • Ankara Kızılcahamam arası yaklaşık 82 km
  • Samsun Kızılcahamam arası yaklaşık 406 km
  • Bursa Kızılcahamam arası yaklaşık 391 km
  • Kocaeli Kızılcahamam arası yaklaşık 291 km
  • Kayseri Kızılcahamam arası yaklaşık 400 km
  • İstanbul Kızılcahamam arası yaklaşık 381 km
  • İzmir Kızılcahamam arası yaklaşık 641 km
  • Diyarbakır Kızılcahamam arası yaklaşık 1094 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.