Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kızıldağ Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kızıldağ Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kızıldağ Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? Isparta Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kızıldağ Milli Parkı, Isparta ilinin Şarkikaraağaç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 1993 yılında Milli Park ilan edilen bu yer Özellikle Mavi Sedir Ağaçlarıyla meşhurdur. Mavi renk Sedir Ağaçları sayesinde bol oksijenli bir havası bulunuyor. Özellikle Astım, Akciğer ve Solunum yetmezliği olan hastaların burada iyileştiği söylenmektedir.Milli Parkta ayrıca, Ardıç, Karaçam, Köknar, Meşe, Söğüt ve Ihlamur ağaçları bulunuyor.

Kızıldağ Milli Parkı, Günü birlik Piknik yapmaya gelen ziyaretçilerinde uğrak noktalarından biridir. Milli Parkta Ayrıca, Ahşap Evlerde Konaklama , Doğa yürüyüşleri, Foto Safari içinde uygun alanlar bulunmaktadır.

Kızıldağ Milli Parkı Bungalov Evler

Milli Park içerisinde Bungalov Evler bulunmaktadır. Doğa içerisinde Ahşap Evlerden yapılmış bu yerler sizlere doğa içerisinde kalma fırsatı sunuyor. Bungalov Evler içerisinde; Buzdolabı, MicroDalga Fırın, Yatak Odası ve Kanepe, Televizyon, Su ısıtıcısı, Banyo, Wc, ve Mutfak eşyaları bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısınmaktadır. Gecelik konaklama fiyatları hakkında bilgi verecek olursak;

OKUMALISIN  Ertuğrul Gazi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Hafta içi Kişi Başı 100 TL

Hafta Sonu Kişi Başı 120 TL

Fiyatlara Kahvaltı Dahildir.

0-12 YaşKonaklama Ücretsizdir.

Kızıldağ Milli Parkı Kamp Alanı

Milli Park içerisinde Kamp alanları bulunuyor. Bu Kamp alanında ister kendi çadırınızla istersenizde Kiralayacağınız çadır ile konaklayabilirsiniz. Wc, Duş, Çeşme, Mescid, Market ve Restoran bulunuyor. Eksik bir şeyiniz olursa en yakın Şarkikaraağaç’a 5 km uzaklıktadır. Kamp Alanı fiyatları hakkında Bilgi verecek olursak;

Kendi Çadırılya Gelenler 40 TL

Çadır kiralamak isterseniz 4 kişilik çadır 100 TL

Kamp Alanı Bilgi için : 0544 316 22 11 

Kızıldağ Milli Park Yürüyüş Alanları;

Kızıldağ Milli Park içerisinde uygun yürüyüş alanları bulunmaktadır. Üç Farklı güzegahtan bahsedecek olursak; Göl yolu 9 km, Dağ yolu 6 km ve Sedir Orman yolu 3 km mesafededir. Sedir Ağaçlarının bulunduğu yeri sizlere tavsiye ediyoruz.

Kızıldağ Milli Parkı Giriş Ücreti;

Kişi Başı 3 TL,

Bisiklet : 5 TL,

Motosiklet 7 TL,

Otomobil : 9 TL

Kızıldağ Milli Parkı İletişim Bilgileri;

Adres : Beyköy Köyü,  Şarkikaraağaç – Isparta

Tel: 0544 316 22 11

OKUMALISIN  Giresun Adası Nerede - Nasıl Gidilir?

Kızıldağ Milli Parkı’na Nasıl Gidilir;

Kızıldağ Milli Parkı, Isparta ilinin Şarkikaraağaç ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.Milli Parkın kuzeyinden geçen Isparta-Konya karayolu ile ülke ulaşım sağlayabilirsiniz. Milli Parkın ana giriş kapısı Şarkikaraağaç ilçesi şehir merkezine 5 km. Uzaklıktadır. Isparta il merkezine 58 km uzaklıkta olup ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Isparta havaalanı Şarkikaraağaç arası  yaklaşık 145 kilometredir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir