Kızılinler Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Tepebaşı – Eskişehir

Kızılinler Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir – Tepebaşı – Eskişehir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kızılinler Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir- Tepebaşı – Eskişehir hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kızılinler Kaplıcası, Eskişehir ilinin merkez ilçesi olan Tepebaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılinler Köyü sınırları içerisindedir. Eskişehir kent merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır.

Bu Kaplıca suları ortalama 38˚C sıcaklığa sahiptir. Kızılinler Kaplıcasının suyu bileşiminde bikarbonat, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve bromür yer almaktadır. Kızılinler Köyü’ndeki kaplıca, 2006 yılında Bakanlar Kurulu tarafından termal turizm bölgesi olarak ilan edilmiştir. Özellikle bu tarihten sonra sağlık turizmi açısından gelişme yaşanmıştır.

Köyde bitişik nizamda pansiyon tipinde 4 odada kaplıca hizmeti veriliyor. Kızılinler köyü ve çevresi, bir rekreasyon alanı olma yeterliliğine sahiptir. Burada kaplıca dışında keyifli vakitler geçirme şansına sahipsiniz.

Kaplıca suları birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Kaplıca suları bağırsak, mide, böbrek, romatizma, kadın hastalıkları ve cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

                       Kızılinler Kaplıcası Nerede?                         

Bu Kaplıca, Eskişehir ilinin merkez ilçesi olan Tepebaşı ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılinler Köyü sınırları içerisindedir. Eskişehir kent merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır.

                 Kızılinler Kaplıcası Nasıl Gidilir?                     

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Eskişehir merkezden kalkan Kızılinler Köyüne giden servislerle ulaşım sağlanabilir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise, Eskişehir merkezden Kütahya – Eskişehir Yolu/Kütahya Yolu/D230 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.