KKTC Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

KKTC Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
379
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere KKTC Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

KKTC Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde KKTC Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır.  KKTC Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile KKTC ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, KKTC’ye gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

KKTC Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Rabat Sokak’ta bulunmaktadır.

KKTC Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Kimlik, Pasaport ve Yurttaşlık İşlem Saatleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma: 08.30 – 14:00
Perşembe: 08.30 – 17.00

Diğer İşlemler: Pazartesi – Cuma: 08.30 – 13.00 & 13.45 – 17.00 Saatleri arası yapılmaktadır.

 Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

KKTC Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Rabat Sokak No:20, Gaziosmanpaşa / ANKARA

Tel: +90 312-446 10 36

OKUMALISIN  Bursa Eğerce Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

KKTC Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtindeki Rabat Sokak’ta bulunmaktadır.

KKTC Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114  Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman KKTC Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman KKTC Büyükelçiliğine ulaşacaksınız. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol üzerinde 2. Işıklardan sola doğru Reşit Galip Caddesine doğru dönünüz. Yokuş aşağı inilen bu yolda 1. Değil 2. Sağdaki sokak Rabat sokaktır. Elçilik bu sokak üzerindedir.

OKUMALISIN  Nimara Mağarası Nerede - Nasıl Gidilir?

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru(Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan Caddesi)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinin sonuna kadar ilerleyiniz. Caddenin en sonundan sağa döndükten sonra yola devam edin ve 2 veya 3. Sağda Rabat sokak tabelası göreceksiniz. Buradan sağa doğru dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman KKTC Büyükelçiliğine ulaşacaksınız.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazınbağı durağında inip, daha sonra Rabat sokağında ilerlediğiniz zaman KKTC Büyükelçiliğine ulaşacaksınız..

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.