Kleopatra Havuzu / Antik Havuz Nerede – Nasıl Gidilir?

Kleopatra Havuzu / Antik Havuz Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kleopatra Havuzu / Antik Havuz Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti? Denizli Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

               Kleopatra Havuzu / Antik Havuz Hakkında       

Kleopatra Havuzu, Hierapolis Antik Kenti’nde M.S.  7. yüzyılda meydana gelen büyük depremin sonucunda şehirde derin çatlaklar ve çukurlar oluşmuştur. Ve bu oluşan çatlak ve çukurlardan sıcak su çıkmıştır. Bu depremden sonra ortaya çıkan bir çukur ve içine dolan termal suyun olduğu özel yere Antik Havuz-Kleopatra Havuzu ismi verilmiştir.

Neden Kleopatra ismi verildiğini soracak olursanız eğer, Depremden sonra çukura dolan şifalı suyun Hem cilte hem de sağlığa iyi geldiği anlaşılmıştır.  Antik havuzun popülerliği de günden güne artmış. Öyle ki Güzelliğiyle Ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra da bu havuza girmek ve güzelliğine güzellik katmak için bu havuza gelmiştir. Bu olaydan sonra da Antik havuzun ismi Kleopatra havuzu olarak dilden dile aktarılmaktadır.

Koepatro Havuzunun Faydaları, Kalp hastalığı, damar sertliği, tansiyon, romatizma, deri, göz, raşitizm, felç, sinir ve damar hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir.

OKUMALISIN  Truva Atı Heykeli Nerede - Nasıl Gidilir?

Havuza gireceklere kısa not olarak, kıyafet değiştirebileceğiniz giyinme alanları bulunuyor. Burada dolap kiralama imkanı bulunuyor.

                   Kleopatra Havuzu Giriş Ücreti 2021                  

Hierapolis Antik Kenti Giriş ücreti 80 TL’dir.

Kleopatra Havuzu Giriş için Ekstra Ücret alınmaktadır.  60 TL’dir.

Antik Kente ister Pamukkale’nin giriş kapısından, istersenizde Antik Kentin üst kapısından girebilirsiniz.

Müzekart ile Ücretsiz Girebilirsiniz.

Eğer Müzekartınız varsa bir yıl içinde 2 kez,

Plus Müzekart (Müzekart+) sahibiyseniz sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

                    Kleopatra Havuzu Ziyaret Saatleri;                

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

OKUMALISIN  Kalehan Ecdat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

                   Kleopatra Havuzu’na Nasıl Gidilir;                  

Hierapolis Antik Kenti içerisinde bulunan Kloepatra Havuzuna Gitmek için,  Denizli İlinin Pamukkale ilçe sınırları  içerisinde bulunmaktadır. Denizli il merkezine 18 km uzaklıktadır.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Denizli İl Merkezinden Pamukkale istikametine doğru  ilerlediğiniz zaman Yönlendirici tabelaları takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Ortalama uzaklık 15-20 dakikadır.

Toplu taşıma ile Gidecekler; Denizli Otogar’dan kalkan minibüsler aracılığıyla yaklaşık 25 dakikada Pamukkale’de olabilirsiniz.  Ayrıca Denizli il merkezinden Minibüsler kalkmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.