Anasayfa / Ege Bölgesi / Kleopatra Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kleopatra Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kleopatra Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kleopatra Koyu ve Plajı

Kleopatra Koyu ve Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 89 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Alaçatı ile Ovacık arasındaki sahil yazlık sitelerden Özpamir Sitesi‘nin hemen altında Kleopatra Koyu ana yoldan görünmeyen gizli bir koy olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Güvercinlik Koyu olarak da bilinmektedir. Koy yüksek kayalıklarla çevrili bir durumdadır. Kleopatra Koyu’na ismin verilmesinin nedeni plajda ve deniz içerisinde ince taneli kum bulunmasıdır. Kumsal kısmı altın sarısı ince kumdan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından ilgi görmektedir. Burası şehir hayatından bunalan kişiler için harika bir kafa dinleme yeri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Plajın bulunduğu bölgede herhangi bir tesis yer almamaktadır.  Bu sebeple hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederim. Araba ile gelenler için otopark mevcuttur. Burada soyunma kabini var ancak tuvalet bulunmamaktadır.

OKUMALISIN  Turunç Amos Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kleopatra Koyu ve Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kleopatra Koyu ve Plajı İzmir ilinin Çeşme ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.  Çeşme’nin ünlü tatil beldesi Alaçatı İzmir merkeze 89 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Kleopatra Koyu ve Plajı’na herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Buraya hususi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Alaçatı Port’tan sahil yolunu takip ederek Ovacık yönünde ilerlemeniz gerekmektedir. Delikli Koyu geçtikten sonra yaklaşık 3-4 km sonra Özpamir Sitesi tabelasını göreceksiniz. Siteye ulaştıktan sonra site içerisindeki yoldan stabilize yol takip edilerek deniz kıyısında yer alan otopark bölümüne kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Araçla belirli bir mesafeye gelip biraz yürümeniz gerekmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Koru Bungalov Evleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Koru Bungalov Evleri Nerede – Nasıl Gidilir? – Antalya’da Gezilecek Yerleri  hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir