Knidos Deveboynu Feneri Nerede – Nasıl Gidilir – Datça – Muğla

Knidos Deveboynu Feneri Nerede – Nasıl Gidilir – Datça – Muğla

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Knidos Deveboynu Feneri Nerede – Nasıl Gidilir – Fener, Ne Zaman Yapıldı ve Kim Tarafından Yapıldığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Muğla ilinin Datça Yarımadasının En uç noktasında bulunan Deveboynu Feneri özellikle gün batımını izlemek için gelenlerle dolup taşmaktadır. Datça yarımadasının şüphesiz ki en özel ve en güzel yerlerinden biridir deveboynu feneri.

Datça merkezden yaklaşık yarım saat mesafede olan bu muazzam yer Datça yarımadasının en uç noktasında. Sizleri önce Knidos Antik Kenti karşılıyor buraya ücret ödeyerek girebilirsiniz. Ardından 20 dakika kadar patika bir yol takip ederek ulaşabilirsiniz  Patika yolda fenere çıkan siyah bir boru var bu boruyu takip etmezseniz yolu kaybedebilirsiniz. Buraya ulaşım çok sık olmadığı için ve Palamutbükü’nden sonra market bulunmadığı için gitmeden gün batımı için yanınıza yiyecek içecek almalısınız.

Knidos Antik kentin içinde kaldığı için kamp atmak yasak ve antik kentin içerisinde bir adet restoran var fiyatlar biraz pahalı. Deveboynu fenerinde gün batımı sonsuzluğu andırıyor. Burada bulunan kapı aslında yeni bir yapı ve özünde bir kapı değil lakin antik bir hava katıyor. Adeta Afrodit’in yüzdüğü bu sulara bu kapıdan geçerek portallar arası bir geçiş yapacakmış havası katıyor. Deniz Fenerinin tam karşısındaki manzara hemen Yunan adaları bulunuyor.

            Knidos Deveboynu Feneri Giriş Ücreti         

Giriş için öncelikle Knidos Antik Kentine giriş yapmalısınız. Müze Kart Geçerlidir. Kartınız yoksa 2023 Ağustos tarihinde giriş ücreti 100 TL alınmaktadır.

           Knidos Deveboynu Feneri’ne Nasıl Gidilir?       

Datça merkezden yaklaşık yarım saat mesafede olan bu muazzam yer Datça yarımadasının en uç noktasında. Sizleri önce Knidos antik kenti karşılıyor buradan giriş yaptıktan sonra Ardından 20-25 dakika kadar patika bir yol takip ederek ulaşabilirsiniz

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.