Kocaçay Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Döşemealtı – Antalya

Kocaçay Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Döşemealtı – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kocaçay Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Kamp Alanı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Kocaçay Şelalesi Hakkında;                        

Kocaçay Şelalesi, Antalya ilinin Döşemealtı-Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çok fazla bilinmeyen bu doğa harikası yeri genellikle yöre halkı tarafından tercih edilmektedir. Kocaçay Şelalesi,  Yemyeşil ağaçların arasında, Muhteşem doğası eşliğinde sizlere keyifli anlar yaşatacaktır. 7-8 metre yükseklikten bu şelale, Doğası ve sessizliği ile adeta cennetten bir köşedir.

Kocaçay Şelalesinde Neler yapılır derseniz, Genel olarak Piknik, Kamp, Yüzmek ve sessiz sakin ortamda kafa dinlemek için edilmektedir. Şelaleden akan suların oluşturduğu minik, serin havuzda yüzme keyfide ayrı bir duygudur. Şelale çevresi tertipli düzenli bir yerin dışında patika yollardan ilerleyerek ulaşabildiğiniz bir yerdir. Doğa ile başbaşa kalıp huzurlu bir ortam isteyenlerin tercih edeceği bir yer. Çam ağaçlarının arasında bol oksijenli ortamında keyifli yürüyüşlerde yapabilirsiniz. Herhangi bir tesis bulunmuyor. Wc dahi yok. Bu yüzden gittiğinizde yanınıza mutlaka lazım olacak herşeyi olmalısınız.

OKUMALISIN  Konyaaltı Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücretleri - 2021 - Antalya

Kocaçay Şelalesinde Kamp Yapılır mı? Neler var Neler Yok Derseniz. 

Cevap evet, Hatta tam bir kamp alanı. Özelliklede hafta içi gidecekseniz eğer çok az insanı görürsünüz. Kamp yapmaya gelmeden bütün eksiklerinizi tamamlayın, hiçbir tesis yok.

 • Wc yok,
 • Çeşme Yok,
 • Telefon azda olsa çekiyor,
 • Ateş yakmak serbest,

                         Kocaçay Şelalesi Nerede;                         

Kocaçay Şelalesi, Antalya ilinin Döşemealtı-Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Antalya şehir merkezine 40 km uzaklıktadır.

                 Kocaçay Şelalesine Nasıl Gidilir;                  

Kocaçay Şelalesine gitmek için; Antalya Şehir Merkezinden Döşemealtı Ekşili Göletine kadar geldiğinizde yolun solundan Hatipler Göletine doğru devam ediniz. Hatipler Göleti tabelasını gördükten sonra 20 metre sonra toprak bir yol gelecek oradan içeri doğru dönünüz. Toprak yola girdikten sonra yol 2’ye ayrılıyor. Buradan sağdaki toprak yolu tarif ederek ilerleyiniz. ortalama 100 metre sonra yol tekrar 2’ye ayrılıyor, buradan ise sola ayrılan yolu takip etmelisiniz. bu yolun devamında araba ile ilerlemeniz mümkün olmadığından dolayı arabanızı bırakıp yola devam etmelisiniz. Yola devam ettiğinizde  Karşınıza dere yatağı çıkıyor buradan sağdan devam ettiğinizde Şelaleniin sesini duyacaksınız.

OKUMALISIN  Eriklitepe Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Bungalov Evler

Sizlere Nasıl Gidilir kısmını Alttaki Fotoğrafta daha ayrıntılı anlattık, Numaralandırılmış olan fotoğrafları takip ederseniz rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kocaçay Şelalesini bize öneren ve Yol Tarifi hakkında bizlere yardımcı olan Halil Küçükkara’ya teşekkür Ederiz.  @geziminatör sayfasını takip ederek, Antalya’nın gizli güzelliklerini öğrenebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

 1. Esin dedi ki:

  Sizin sayenizde yolu cok kolay bulduk. Cok tesekkur ederiz.

  1. Seyyah Çağlar dedi ki:

   Çok naziksiniz, teşekkür ederiz. Kocaçay şelalesi ve Nasıl Gidilir kısmında bizlere bilgi veren @geziminatör hesabı sahibi Halil Küçükkara’ya teşekkür ederiz.