Kocaeli Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Kocaeli Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri

Sevgili Gezginler bu yazımızda Kocaeli Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                    Kocaeli Bilim Merkezi Nerede?                   

Bilim Merkezi, Kocaeli ilinin Merkez ilçesi İzmit sınırları içerisinde bulunmaktadır. Eski Seka Kâğıt Fabrikası olarak bilinen alan içerisinde bulunmaktadır. 1934 yılında kurulan Seka Kâğıt Fabrikası 70 yıl hizmet verdikten sonra yerini Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kağıt Müzesi’ne bırakmıştır.

                  Bilim Merkezi Hakkında Bilgiler                    

 

Bilim Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TUBİTAK ortaklığı ile hayata geçirilmiş bir projedir. Türkiye’nin En Büyük Endüstiryel Dönüşüm Projesi olarak bilinen Kocaeli Bilim Merkezi 8 bin 500 metrekarelik bir alan içerisinde yer almaktadır.

Bilim Merkezi, Çocuklu aileler için Bilimi Deneyerek, Dokunarak, Görerek, Duyarak ve hissederek öğrenebileceği bir merkezdir.

Çocuklara Mikroskop ile inceleme yapabilme imkânı, Işık ve Ses dalgalarının oluşumu izleme, Görsel İllüzyon denemesi yapabileceği etkinlikler bulunuyor.  Ayrıca, eski zamanlardan kalma makinelerin ilk uygulama alanları olan Çark, Dişli, Krank, mil’in uygulama örneklerini deneyeceği galeriler bulunuyor.

                   Bilim Merkezinde Neler Var?                         

Genel olarak Bilimsel çalışmaların yapıldığı alan içerisinde 250 adet deney düzeneği, özel tasarım Atölyeler, Su Alanı Galerisi, Algı ve Gerçeklik Galerisi, Gösteri Alanları, Söyleşilerin yapıldığı Bilim Sahnesi, Sergi Alanları, Kütüphane, Araştırma Ofisleri, Maket Robotlar ve Bilim Cafe yer almaktadır.

                  Bilim Merkezi iletişim Bilgileri                   

Tel: 0262 317 26 37

            Kocaeli Bilim Merkezi Giriş Ücreti                  

Bilim Merkezine Giriş ÜCRETSİZDİR.

              Bilim Merkezi Ziyaret Saatleri                     

Pazartesi Günler KAPALIDIR.

Haftanın 6 Günün açıktır.09.00 – 16.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

           Kocaeli Bilim Merkezi’ne Nasıl Gidilir?      

Bilim Merkezi, Kocaeli ilinin Merkez ilçesi İzmit sınırları içerisinde bulunmaktadır. Eski Seka Kâğıt Fabrikası olarak bilinen alan içerisinde SEKAPARK‘ta bulunmaktadır.

Kocaeli Bilim Merkezi’ne Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Otogar – Sabiha Gökçen Havaulanı arası hizmet veren 250 hat No’lu otobüse binerek ulaşabilirler.

Kent Önü – Doğu Terminali Depolama Alanı hizmet veren 402 Hat No’lu otobüse binerek ulaşabilirler.

Kocaeli Bilim Merkezi’ne Tramway ile gidecekler;

Plaj Yolu – Otogar arası hizmet veren T1 Tramway hattı ile ulaşım sağlayabilirler. Kongre Merkezi durağı en yakın duraktır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments