Kocaeli Kartepe Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Kocaeli Kartepe Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kocaeli Kartepe Teleferik Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri ve Teleferik Nereden kalkıyor? Son Durağı Neresi? bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kartepe Kartepe Teleferik Nerede?

Telefeik Hattı, Kocaeli ilinin Kartepe ilçe sınırları içerisinde Kuzuyayla ile Derbent arasında bulunmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 50 yıllık bir hayali gerçeğe dönüşen bir proje olan Kartepe Teleferik Projesi halkın kullanımına açıldı..

Samandağlarının Zirvesinde, İzmit Körfezini, Sapanca Gölü’nü izleme fırsatı bulacaksınız. 331 metre rakımdan başlayıp, 1421 metreye çıkacak olan hat toplamda 4 bin 695 metre uzunluğundadır. 45-50 metre yükseklikten giden Yolculuk ortalama 14 – 15 dakika sürmektedir.

Kartepe Teleferik Hattına Nereden Biniliyor?

Kartepe Teleferik Hattı’nın ilk ayağı olan Derbent İstasyonundan başlıyor ve Kuzuyayla İstasyonunda son buluyor. Bu iki istasyondan da binebilirsiniz.

Kartepe Teleferik Giriş Ücreti

25 Mart – 15 Nisan Tarihleri arası ÜCRETSİZ 

15 Nisan’dan itibaren

Kişi Başı 300 TL olarak söyleniyor…

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.