Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kocaeli Kerpe Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kocaeli Kerpe Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kocaeli Kerpe Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kocaeli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kerpe Plajı

Kerpe Plajı Kocaeli ilinin kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesinin önemli tatil beldesidir.

Kerpe Plajı yaklaşık 500 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindedir. Plaj bölgenin en gözdeleri arasındadır. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Denizi temiz ve berraktır. Korunaklı bir koyda olmasından dolayı dalgasız bir yapısı vardır. 2016 yılında mavi bayrak almıştır. Özellikle temizlik ve kaliteye önem verenler tarafından tercih edilmektedir.

Kerpe plajı halk plajı olmasından dolayı ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Plajın etrafında ve yakınlarında bulunan işletmelerden her türlü ihtiyacınızı rahatça ve sorunsuzca eksiksiz olarak karşılayabilirsiniz. WC, otopark, bisiklet park alanı, gölgelik, soyunma kabini, cankurtaran ve sağlık hizmetleri, duş hizmeti bulunmaktadır. Plaj engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetler mevcuttur. Ayrıca plaj hem kumsal hem de yürüyüş yoluna sahiptir. Hafta sonları ciddi yoğunluk olduğundan mümkünse hafta içi gitmenizi tavsiye ediyorum.

OKUMALISIN  Antalya Gezi Rehberi

Kerpe Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kerpe Plajı Kocaeli ilinin kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesinin önemli tatil beldesidir.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenlerin Kocaeli merkezinden Kandıra yolu istikametinde gitmeleri gerekmektedir. Kandıra’ya ulaşıldıktan sonra Yaklaşık 20 km kuzey yönüne doğru gidildiğinde Kerpe Plajına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler İzmit’ten Kerpe’ye sefer düzenleyen 800K numaralı otobüsü kullanmalıdır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Yeşil Türbe Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Yeşil Türbe Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir