Anasayfa / Cafe - Restaurant / Kocaeli’nin En İyi 10 Kahvaltı Mekanı – Kocaeli Kahvaltı Mekanları 2021

Kocaeli’nin En İyi 10 Kahvaltı Mekanı – Kocaeli Kahvaltı Mekanları 2021

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kocaeli’nin En İyi 10 Kahvaltı Mekanı – Kocaeli Kahvaltı Mekanları? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kocaeli, Bir sanayi şehri olarak bilinse de bulunduğu konum, Denize yakınlığı,  doğal güzelliği ve Bitki örtüsü ile harika bir şehirdir. Denize sıfır konumda olması ve Yeşil alanlarının bir hayli fazla olması yeme içme sektörü nede katkı sağlamaktadır. Deniz Kenarında Yemek Yemek, Çay – Kahve içmek ve Kahvaltı yapmak gibi..

Sizlere Bu yazımızda Kocaeli ilinde bulunan En İyi Kahvaltı Mekanlarında Bahsedeceğiz. Kocaeli’nin En İyi 10 Kahvaltı Mekanı?

              1-Akasya Alabalık Kahvaltı – Maşukiye               

Maşukiye’de bulunan bu mekanda ister dereden akan suyun içerisinde isterseniz de dere kenarlarında kurulan masalar da eşsiz doğa manzarası ile kahvaltı yapılan bir yerdir. Ayaklarınızın altından buz gibi su akarken sizlerde kahvaltınız yapıyorsunuz.

Serpme Köy Kahvaltısı olarak sunum yapılıyor. Kahvaltılığın İçerisinde Meşhur Muhlama, Kiremitte Eritme köy Peyniri , Kiremitte Sucuklu Yumurta, Patates Kızartması, Sigara Böreği, Domates-Salatalık Söğüş, Zeytin-Peynir çeşitleri, Kızarmış Ekmek, Kendi üretimleri olan Balı, Kaymak, Kendi El Yapımı Reçeller ve Demlik Çay bulunuyor.

Çocuk Oyun Alanı Var, Mescit Var, Otopark Alanı Bulunuyor.. Rezervasyon yok, Saat 08.00’da mekan açılıyor.(erken gidip dere içerisinde yer bulmanızı tavsiye ederim)

Akasya Alabalık Serpme Köy Kahvaltısı Kişi Başı Ücret : 60 TL’dir.(2021 yılı)

Ekstralar, Muhlama : 30 TL, Eritme Peynir : 28 TL

Adres: Maşukiye Mahallesi Alabalık Vadisi No: 45/A Kartepe – Kocaeli

İletişim: 0262 354 31 36

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

        2- Karaaslan Kamping Tesisleri – Yuvacık          

Karaaslan Kamping, Hem Aktivite Heme Konaklama Hemde Yeme içme olarak çok kapsamlı bir yerdir. Sizlere Kahvaltısı Hakkında bilgiler vereceğiz, Serpme Köy Kahvaltısı ile sunum yapılıyor.  Önden Bal, Tereyağı, Zeytin Çeşitleri, Acıka, Domates-Salatalık Yeşillik Tabağı, Peynir Tabağı, Ev Yapımı Reçel Çeşitleri sınırsız olarak veriliyor. Ayrıca,

Ara Sıcak olarak, Muhlama, Menemen, Patates Kızartması ve Börek  veriliyor. Börek ve Patates Kızartmasının Sınırsız olarak verilmesi güzel düşünülmüş. Demlik ile çay veriliyor, Çayda sınırsız.

Karaaslan Kamping Kahvaltı Kişi Başı Ücreti 65 TL.(2021 yılı)

Adres: Servetiye Cami Köyü, Alartı Mevki Yuvacık – Kocaeli

Tel: 0262 345 0101 – 0530 308 65 18

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                  3- Marangoz Bahçe Kafe – Yuvacık                     

Yuvacık’ta bulunan bu doğa harikası yer, Sizlere Yuvacık Barajı’nın eşsiz güzellikteki manzarasını sunmaktadır., Bu yerde, Kahvaltı yapma, Yemek yeme, Salıncakta Sallanma, Sinema izleme, Çay-Kahve-Nargile içme imkanları bulunuyor. Adından da Anlaşılacağı gibi ortamda genelde Ahşap malzemeler ağırlıktadır. 4-5 Tane kapalı çardağı, Ahşaptan oturma alanları, Meşhur Salıncağı, Sobası, Kahvaltısı, Menemeni, Reçelleri, Ahşap otantik dekoru ve Muhteşem manzarası ile sizlere huzurlu bir ortam sunmaktadır. .

Kahvaltısı Hakkında bilgiler verecek olursak;  Serpme Köy Kahvaltısı ile sunum yapılıyor. Muhlama, Peynir Çeşitleri, Bal, Tereyağı, Zeytin Çeşitleri, Acıka, Domates-Salatalık Yeşillik Tabağı,  Ev Yapımı Reçel Çeşitleri ve Demlik Çay ile sunum yapılıyor.

OKUMALISIN  Bayramören (Melan) İçmesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Kapalı çardaklarda Kahvaltı Yapmak, aşağıda bıraktığımız irtibat numarasını arayarak rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 Marangoz Bahçe Kafe Kahvaltı Fiyatı Kişi Başı 60 TL

Gözleme……………………20 – 25 TL

Menemen………………….20 TL

Omlet Çeşitleri…………..20 – 30 TL

(Fiyatlar 2021 yılına aittir)

Rezervasyon Bilgi İçin: 0850 885 53 41

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                    4- Sayrem Masalı Restaurant                       

Sapanca Gölü‘nün Eşsiz Manzarası ve Kartepe’nin Muhteşem Doğası eşliğinde kahvaltı yapabileceğiniz bir yerdir. İster Açık havada Manzara eşliğinde İsterseniz de içeride bulunan Şömine eşliğinde Kahvaltı yapabilirsiniz. Kahvaltısından bahsedecek olursak, Serpme Kahvaltı olarak sunum yapılıyor. Peynir Tabağı, Reçel Çeşitleri, Terayağ – Bal, Eritme Köy Peyniri, Sucuklu Yumurta, Patates Kızartması, Sigara Böreği, Menemen ve Demlikte Çay eşliğinde sunum yapılıyor.

Kişi Başı Kahvaltı Fiyatı 65 TL’dir.

Ekstra isterseniz Muhlama 30 TL

0-6 Yaş Ücretsizdir.

Adres: Maşukiye Kartepe Dağ yolu 7.km Kartepe – Kocaeli

Rezervasyon: 0530 384 88 73

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                     5- Elişi Cafe Restaurant – Gebze                   

Eskihisar Macera Park Millet Bahçesinin içerisinde, Doğa ile iç içe Deniz Manzaralı bir mekandır. Serpme Kahvaltı olarak hizmet vermektedir. Sahanda Yumurta, Pişi, Sigara Böreği, Patates Kızartması, Salam, Sosis, Reçel Tabağı, Çikolata, Bal, Tereyağ, Domates – Salatalık, Peynir tabağı ve Semaver Çay ile servis ile Sunum yapılıyor.  Ekstra olarak Sucuklu Yumurta ve Muhlama isteyebilirsiniz.

Sucuklu Yumurta 25 TL, Muhlama 25 TL

Elişi Cafe Restaurant 2 Kişilik Kahvaltı Fiyatı 100 TL (2021 yılı)

12 yaş yaş altı Ücretsiz..

Adres: Eskihisar Macera Park Millet Bahçesinin üstü, Marşhal Caddesi No: 14 Gebze – Kocaeli

Tel: 0545 556 41 45

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                        6-İskele Park Cafe – Darıca                     

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nın Darıca ilçe girişinde bulunan bu mekan denize sıfır konumunda, Açık Büfe ve Serpme Kahvaltı imkanları ile hizmet veriyor. Pandemi nedeniyle sadece serpme kahvaltı veriliyor. Sahanda Yumurta, Patates kızartması, yumurtalı ekmek, ızgara sucuk ana sıcak olarak veriliyor. Zeytin ve peynir çeşitleri, Tereyağ – bal, reçel çeşitleri, peynir tabağı, domates, salatalık söğüş tabağı sunuluyor.

2 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı 90 TL (2021 yılı)

Adres: Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı Yanı – Darıca

İletişim: 0262 745 53 31

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                       7- Saklıgöl Ulaşlı – Gölcük                               

Sakılgöl Ulaşlı, Yeşillikler içinde Göl kıyısında, tertemiz havası ve Muhteşem doğasıyla şirin bir işletme. Kahvaltının yanı sıra düğün vb. organizasyonlara da ev sahipliği yapıyorlar. Göl kıyısındaki masalarda kahvaltı yapmak keyifli. Etrafta çocukların koşturabileceği yeşil alanlar ve kümeslerde tavuk, tavşan ve kazlar bulunuyor.

OKUMALISIN  Zigana Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

Kahvaltıdan bahsedecek olursak, Serpme Kahvaltı ile sunum yapılıyor. Peynir çeşitleri, Zeytin Çeşitleri, Domates, Salatalık, Biber, Acuka, Bal, Tereyağ, Reçel, Sıcaklar olarak Sucuklu Yumurta, Patates Kızartması, Sigara Böreği ve pişi var. Yanında limonata ikramları var. (Domates, Salatalık,Biberler Bahçelerinden geliyor) Rezervasyon yaptırmayı unutmayınız….

Saklıgöl Ulaşlı Kişi Başı Kahvaltı Fiyatı 60 TL.

0-6 Yaş arası ÜCRETSİZ.. 

7 Yaş Üstü 25 TL

Kahvaltı Saatleri: 09.00 – 14.00 arasıdır…

Adres: Yavuz Sultan Selim Mahallesi Ulaşlı Akçakoca Caddesi Gölcük – Kocaeli 

İletişim: 0546 432 41 41

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                                    8- Saklıvadi Yuvacık                               

Maşukiye’de bulunan bu mekan yeşillikler arsıdan dere kenarında bulunuyor.  Serpeme Kahvaltı olarak hizmet vermektedir. Kahvaltı içerisinde, Kuymak, Melemen, Sucuklu yumurta, Hamur kızartma kaşarlı ekmek, sucuklu ekmek, biber kızartma, patates kızartma, sigara böreği, dört çeşit peynir dört çeşit zeytin tabağı, Acıka, tereyağ, bal  ev yapımı reçeller ve Demlik Çay bulunuyor.  İki tane asma katı ve otoparkı mevcut, dere içinde ayaklarınızı sokup çay veya yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca, Türk Kahvesi Kahvaltı sonrası ikram edilmektedir.

Peynir eritmesi – Sucuklu Yumurtası (2 kişi ve Üzeri Gelenlere ekstra veriliyor)

Ortadan geçen minik bir dere şarıl şarıl değil ama doğal ortamı güzelleştirmiş tabi. Balıklar var suda görüyorsun çok güzel.

Kişi başı 65 TL (2021 yılı)

0-6 Yaş Ücretsiz.

12 yaş altı için yarı fiyat

Rezervasyon İletişim : 0551 130 02 22

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

                     9- Kahvaltı ve Ötesi – Karamürsel                     

Karamürsel’de buluna bu mekan hem Kahvaltı hemde Balık Izgara üzerine hizmet vermektedir. Kahvaltısından bahsedecek olursak; Serpme Kahvaltı olarak sunum yapılıyor, Pişi başta olmak üzere, Zeytin çeşitleri, Peynir tabağı, Tereyağ, Bal,çikolata,  Reçel çeşitleri(el yapımı bal kabağı reçeli), Domates – Salatalık söğüş tabağı, Patates Kızartması, acuka, Sucuklu yumarta ve sınırsız çay ikram ediliyor.

Kahvaltı 09.00 – 14.00 saatleri arasında veriliyor.

Kahvaltı Fiyatı kişi Başı 60 TL

Rezervasyon Bilgi İçin: 0544 695 25 40

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

10- Kasrı Çakır Restoran

Deniz manzarası ile Körfez’de bulunan bu mekan Kahvaltı ve Ocak başı yemekleriyle bilinmektedir. Kahvaltısından bahsedecek olursak serpme olarak sunum yapılmaktadır. Sıcak olarak sucuklu yumurta, Kızartma Tabağı, Tereyağ – Bal, Reçel Çeşitleri, Zeytin ve Peynir çeşitleri, Acuka, Yeşillik tabağı ve semaverde çay ile ikram ediliyor.

Serpme Kahvaltı Kişi Başı Fiyatı 40 TL

Adres: Güney, Tütünçiftlik Sahili No: 5  Körfez -Kocaeli

İletişim: 0262 526 60 20

Not: Fiyatlar ve içerikler yıl içerisinde değişebilir, gitmeden önce bilgi alınız…

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

2 Yorumlar

  1. İsmail uzuner

    Elişi cafe güzel yer . Tavsiye ediyorum. Manzaraya karşı çay keyfi yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir