Kocaeli’nin En İyi 10 Piknik Alanı-Kocaeli’de Piknik Yapılacak Yerler

Kocaeli’nin En İyi 10 Piknik Alanı-Kocaeli’de Piknik Yapılacak Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kocaeli’nin En İyi 10 Piknik Alanı – Mangal & Piknik Yapılacak Yerler – Giriş Ücretleri – Açılış / Kapanış Saatleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Yoğun iş Temposunun yorgunluğunu atmak, şehrin stresinden. gürültüsünden uzaklaşıp sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek herkesin hakkı desek yanlış olmaz. Peki; Kocaeli’de Piknik Nerede Yapabilirsiniz. Kocaeli’nin En İyi 10 Piknik Alanı Hakkında  sizlere  yardımcı olmak istedik…

                  Kocaeli’nin En İyi 10 Piknik Alanı                 

                            1– Yuvacık Barajı                                        

Yuvacık Barajı il merkezine yakın olması sebebiyle özellikle hafta sonları, bayram ve tatil günlerinde büyük ilgi görmektedir. Yuvacık Barajına ve Baraja su taşıyan Kirazdere üzerine kurulan tesislere sadece İzmit ilinden değil çevre illerden gelenler tarafından da yoğun ilgi görmektedir.

Yuvacık Barajın beslendiği iki dere olan Serindere ve Kirazdere üzerinde bir çok restoran, Alabalık tesisleri, piknik alanı, Çay Bahçeleri, kamp alanı ve konaklama alanı, Açık Büfe Kahvaltı, servis piknik alanları, ATV turu, paintball, Zipline gibi aktiviteler bulunmaktadır.

                               2– İnönü Yaylsı                              

Basişkale ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. 1050 metre yükseklikte bulunan bu yer, Ormanlık bir alan içerisinde Piknik & Kamp yapmak, Doğa yürüyüşleri yapmak açıkçası doğa ile iç içe olmak isteyenler için harika bir alandır.

                                3- Seka Park                                          

Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan eski Seka Kâğıt Fabrikası arazisinde kuru olan bu yer,Türkiye’nin ve  Dünya’nın en büyük kent parklarından biridir.

Seka Park, Toplam 580 dönümlük arazi üzerinde bir çok tesis bulunuyor. Seka Park’ta marina iskelesi,  kağıt müzesi, kent müzesi, oturma alanları, büfeleri, plaj, dinlenme sahaları, denize inen merdivenler, ışık kuleleri, balıkçı restoranları ve Tekneleri , su oyun alanları, su ışık gösterileri, denize inen kızak alanları, iskeleler, deniz gözetleme kulesi, koşu, Kobis Bisiklet binme alanları, yürüme bantları, rıhtım ışıklandırması, dinlenme parkları, kongre salonları, Mesire Alanları, otopark alanı, gösteri ve görsel sanat atölyeleri, sergi salonları, kapalı spor salonları, açık spor sahaları, festival yapımı için mekanlar, çocuklar için su oyun merkezleri gibi çok sayıda mekan bulunuyor. Ayrıca, Yaz aylarında Konserler düzenlenmektedir.

                              4 – Harikalar Sahili                               

Harikalar Sahili, Kocaeli ilinin Derince ilçesinde bulunuyor. 2007 yılında hizmet vermeye başlayan bu yer, 30 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Sahil şeridi boyunca Masal Kahramanlarında örnek alınarak yapılan bu tesis özellikle çocuklu aileler için tercih edilmektedir. Harikalar Sahilinde çocuklar için çok sayıda oyuncak bulunuyor. Bunlar; Keloğlan ve Annesi, Rapunzel, Gargamel ve Şirinler, Pamuk Prenses ve yedi cüceler, Nasrettin Hoca, Çakmaktaş Ailesi, Külkedisi, Dinazor ve Timsah şeklinde kaydıraklar, Jetonlu oyuncaklar, Fayton Bisiklet ve birçok hayalleri süsleyen masal kahramanı bulunmaktadır.

                         5 – Darıca Millet Bahçesi                           

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı – Darıca Millet Bahçesi olarak bilinen yer, denize sıfır bir konumda, Yüzme, Piknik, Bisiklete Binme, Yürüyüş Yapma, Dinlenme, Çocuk Oyun Köyünde ve Hobbit evlerinde çocuklarınız ile keyifli vakit geçirme alanları bulunuyor.

                           6- Ballıkayalar Tabniat Parkı                  

Kocaeli ilinin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde bulunan Ballı Kayalar, Gebze iline 10 km, İstanbul iline ise sadece 50 kilometre mesafede bulunmaktadır. Doğanın tam ortasında bulunan bu Tabiat parkı, Köy kahvaltısı, Piknik Alanları, Kamp Alanları, Dağcılık Faaliyetleri ve Kanyonda Güzel yürüyüş alanlarıyla buraya gelen misafirleri doğa ile baş başa güzel bir yer bekliyor.   

                        7 – Suadiye Tabiat Parkı                                

Suadiye Tabiat Parkı, İzmit – Kartepe-Suadiye karayolu üzerinde, Kartepe’nin eteklerinde bulunuyor. Tabiat Parkı, zengin doğal bitki örtüsü, iklimi, ulaşım kolaylığı, günübirlik piknik ve konaklama olanakları ve doğa turizmi, günübirlik piknik ve yürüyüş, bisiklet gibi spor aktiviteleri açısından önemli bir yerdir.

                      8- Çenedere Mesire Alanı                            

Derince bölgesinde bulunan Çenedere Mesire Alanı, Ağaçlık bir bölge içerisinde temiz havasıyla ilgi görmektedir. Akan Dere Kenarında oturabileceğiniz yerler, Bisiklet Binme alanları, Yürüyüş Alanları, Piknik & Mangal Alanları, Çocuk Oyun Alanları ile tercih edilen bir yerdir.

                        9– Kuzuyayla Tabiat Parkı                             

Kartepe ilçesi sınırlarında bulunmaktadır.  2011 yılında Tabiat parkı ilan edilen bu yer zengin bir bitki örtüsünün yanı sıra Muhteşem Sapanca Gölü manzarasıyla görenleri hayran bırakmaktadır.

2011 yılında Tabiat Parkı ilan edilen bu yer En çok Mangal – Piknik Yapmak için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Kamp, Yaban Hayati Gözleme, Foto Safari, Doğa Yürüyüşleri Yapabilirsiniz. Çocuklar için Oyun Alanları bulunuyor.  Hafta sonları ve resmi tatiller ciddi kalabalık oluyor.

                 10- Düdeyev Parkı ve Piknik Alanı                   

Kocaeli ilinin Darıca ilçesinde Denize sıfır konumunda bulunuyor. Hem Deniz manzarası hemde Mangal & Piknik Alanı ile harika bir konumdadır. Çocuklu aileler için Oyun Alanları da bulunuyor. Yürüyüş Yapabileceğiniz, Bisiklete binebileceğiniz alanlarda bulunmaktadır.

Kocaeli’nin En İyi 10 Piknik Alanı

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.