Kocaeli’nin İlk Cam Terası – Ayrı Gezegen Cam Seyir Teras

Kocaeli’nin İlk Cam Terası – Ayrı Gezegen Cam Seyir Teras

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kocaeli’nin İlk Cam Terası olan Ayrı Gezegen Cam Teras  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kocaeli, Asya ve Avrupa kıt’alarını birbirine bağlayan Mega Şehir İstanbul’un sınırında önemli kavşak noktasındadır.

Hem Karadeniz’e Hem Marmara Bölgesine uzanan geniş bir coğrafyaya hakimdir. İzmit, Derince, Körfez, Gebze, Gölcük, Karamürsel, Kandıra,  Başiskele, Kartepe, Çayırova, Darıca, Dilovası 12 İlçe Belediyesi bulunuyor.

Kocaeli şehrinde Hem Deniz hem Yeşil Alanlar ile Gezilip Görülecek bir çok yere sahiptir. Tabi bu güzellikleri bizlerin ulaşması için de önemli yatırımlar yapılmaktadır. Bu yatırımlardan biri Ayrı Gezegen Cam Teras olarak bilinen yerdir.

Ayrı Gezegen Cam Teras Hakkında Bilgi

Ayrı Gezegen Cam Teras, Maşukiye’de bulunan bu yer Sizlere Hem doğa manzarası hemde Sapanca Gölü’nün güzelliğini ayaklarınıza sermektedir. Yerde 185 metre yüksekliği ile Türkiye’de ki En Yüksek Cam Terasları  arasında bulunuyor.

Kocaeli’nin İlk ve Tek Cam Terası…

Ayrı Gezegen Cam Terası 460 m2 lik bir alan içerisinde 100 m2 olarak yapılmış ve 185 metre yüksekliğe sahip özelliğe sahiptir. Ayrı Gezegen Cam Teras içerisinde Ayrıca,  Kahvaltı yapabileceğiniz Yemek yiyebileceğiniz güzel bir restoranı, Zipline, Macare Park, Atış Poligonu, ATV turu yapabileceğiniz alanlarda bulunmaktadır.

Çocuklu aileler için Oyun Parkı, Zıplama Alanı bulunuyor. Buradan ayrılmadan önce sevdiklerinize hediye alabileceğiniz stantlarda bulunmaktadır.

Ayrı Gezegen Cam Teras Giriş Ücreti 2023 Yılı

Tam……………. 50 TL

Öğrenci ……… 40 TL

(Not: 2023 Yılı Haziran Ayı İtibariyle..)

Yol Tarifi / Google Haritalar

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.