Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Kongo Cumhuriyeti arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Kongo Cumhuriyeti Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

  Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Nerede;   

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Reşit Galip Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saati;  Pazartesi – Cuma: 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmeti vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Reşit Galip Caddesi No: 98, Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 446 54 69

Kongo Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Reşit Galip Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Daha sonra;

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazın bağı olarak bilinen yerde inip, Hirfanlı sokaktan Reşit Galip Caddesine doğru yürüdüğünüzde Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Reşit Galip Caddesine doğru yürüyünüz, Elçilik binasını göreceksiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazın bağı olarak bilinen yerde inip, Hirfanlı sokaktan Reşit Galip Caddesine doğru yürüdüğünüzde Elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Ya da yine bu yöne giden 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına Reşit Galip Caddesine geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yolun devamında Reşit Galip Caddesi ayrımı bulunuyor. Burada dikkat edeceğiniz husus, Küçükesat tarafına değil de,  sağ tarafa dönmeniz olacaktır. Elçilik binasını göreceksiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor. Siz sola doğru (Turan emeksiz caddesine doğru) Gaziosmanpaşa yoluna doğru devam ediniz. Bu yolun devamı sola doğru dönmektedir. Bu cadde (Macaristan Caddesi)Filistin Caddesindir. Uzun bir cadde olan Filistin caddesinden Nene Hatun caddesine dönünüz, bu caddenin sona kadar gittikten sonra sol sonra sağ yaparak, Reşit galip Caddesine girdiğiniz zaman elçilik binasını göreceksiniz.

Otobüs ile Gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından,

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazın bağı olarak bilinen yerde inip, Hirfanlı sokaktan Reşit Galip Caddesine doğru yürüdüğünüzde Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına Reşit Galip Caddesine geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden Kalkan 304-114 Kırkkonaklar otobüslerine binerek Papazın bağı olarak bilinen yerde inip, Hirfanlı sokaktan Reşit Galip Caddesine doğru yürüdüğünüzde Elçilik binasını göreceksiniz. Ya da yine bu yöne giden 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip yolun karşı kısmına Reşit Galip Caddesine geçerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.