Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Konya Atatürk Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Konya Atatürk Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Konya Atatürk Evi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? –  Konya Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Konya-Atatürk Evi Müzesi

Konya Atatürk Evi Müzesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Selçuklu ilçesine bağlı Abdülaziz mahallesi Zafer Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Alâeddin Tepesi’ne 300 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Atatürk Müzesi mimari olarak ilgi çekici bir binadır. Bina 1912 yılında inşa edilmiştir. Bu bina 1940 yılından 1963 yılına kadar Vali Konağı olarak hizmet vermiştir. Müze olarak 1964 yılından beri hizmet vermektedir. Restore edilerek 1982 yılında günümüzdeki halini almıştır.

İki katlı olan Atatürk Müzesi’nde Atatürk’ün kullandığı kıyafetler, Atatürk ile ilgili objeler, Atatürk’ün Konya ziyaretinde çekilen fotoğraflar, bu evde aldığı notlar, gazete kupürleri yer almaktadır. Duvarlardaki panolarda ise Atatürk’ün Konya ziyaretlerinde yaşadıkları yazıya dökülerek asılmıştır.

Konya Atatürk Evi Müzesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Konya Atatürk Evi Müzesi’ne Giriş ücreti ödenmemektedir. Yaz sezonunda 09:00 – 19:00 saatleri arasında, kış sezonunda ise 08:00 – 17:00 saatleri arasında haftanın her günü ziyaret edilebilme şansına sahipsiniz.

OKUMALISIN  Hasan Boğuldu Göleti Sütüven Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Konya Atatürk Evi Müzesi Nerede?

Konya Atatürk Evi Müzesi, Konya ilinin Selçuklu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Selçuklu ilçesine bağlı Abdülaziz mahallesi Zafer Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Alâeddin Tepesi’ne 300 metre uzaklıkta yer almaktadır.

Konya Atatürk Evi Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler otobüs ya da tramvay kullanabilir. Hususi araç ile gelmek isteyenler Konya merkeze gelmelidir. Müze Alâeddin Tepesi’ne yürüme mesafesindedir.

  • Antalya-Konya arası yaklaşık 304 km
  • Sivas-Konya arası yaklaşık 503 km
  • Kayseri-Konya arası yaklaşık 305 km
  • Ankara-Konya arası yaklaşık 287 km
  • Adana-Konya arası yaklaşık 345 km
  • İstanbul-Konya arası yaklaşık 641 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir