Konya Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Konya Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Konya Bilim Merkezi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Yapılacak Etkinlikler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bilim Merkezi Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Selçuklu ilçesine bağlı Büyükkayacık Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde yer almaktadır. Konya merkeze yaklaşık olarak 16 km mesafededir.

Bilim Merkezi yaklaşık olarak 100 bin metrekarelik bir alanı kapsayan arazi üzerine 26 bin 250 metrekarelik bir bina yanında 11 bin metrekarelik yürüyüş yolları, 47 bin metrekarelik yeşil alanı ile adeta bir Bilim Kompleksi konumundadır. Burası TÜBİTAK destekli kurulan Türkiye’deki ilk bilim merkezi olma özelliğine sahiptir.

Bilim Merkezi bünyesinde 146 sergi ünitesi barındırmaktadır. Bu bağlamda farklı temalarda düzenlenen sergileri, açık hava sergilerini, gözlem ve seyir kulesini, gezegen evini (planetaryum), konferans salonlarını, laboratuvarları ve kütüphanesi gibi çeşitli imkanları bünyesinde barındırmaktadır.

Bu bilim merkezi hem eğlenip hem öğretmeyi amaç edinmiştir. Çocuklu aileler için kesinlikle öneriyoruz. Sadece çocuklar değil anne babalarda hem eğlenip öğrenme şansına sahipler. Yani burası her yaş grubuna hitap etmektedir. Konya içerisinden ve şehir dışından turlar ile birçok ziyaretçi gelerek bilim merkezinden faydalanmaktadır.  Giriş yaptığınızda size rehberler genel bir tanıtım yapıyor. Bu sayede daha bilinçli şekilde gezinizi yapıyorsunuz.

Ayrıca içinde buluna kafeden yeme içme konusunda faydalanabilirsiniz. Hediyelik eşya satış kısmından da alışveriş yapabilirsiniz.

Konya Bilim Merkezi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Giriş Ücreti 2023 Yılı İçin

Tam bilet: 7 TL

Öğrenci bilet: 5 TL

Bilim Merkezi pazartesi günleri hariç hafta içi 09 00 ile 17 00; hafta sonu 10 00 ile 18 00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

Konya Bilim Merkezi Nerede?

Bilim Merkezi Konya ilinin Selçuklu ilçesinde yer almaktadır. Selçuklu ilçesine bağlı Büyükkayacık Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde yer almaktadır. Konya merkeze yaklaşık olarak 16 km mesafededir.

Konya Bilim Merkezine Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Konya Bilim Merkezi’ne 34, 43, 44, 30-A, 31-A, 4-A, 56-A,79-A numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz. Hususi araç ile gelmek isteyenler konum bilgisini kullanarak ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.