Konya Etnografya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Konya Etnografya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Konya Etnografya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? –  Konya Gezilecek Yerler  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Konya-Etnografya Müzesi

Konya Etnografya Müzesi, Konya ilinin Merkez ilçesi olan Meram ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Meram ilçe merkezinde Sahibiata Caddesi üzerinde bulunmaktadır. İl merkezine yürüme mesafesindedir.

Etnoğrafya Müzesi, 1975 yılında hizmete açılmıştır. Girişte Dr. Mehmet ÖNDER konferans salonu, müze teşhir salonu ve alt katında halı bölümü yer almaktadır. Birinci katta idari hizmet büroları ve eser depoları bulunmaktadır. Müze teşhir salonunda Refet YARDIMCI ve Kenan ÖZBEL’in etnografik eser koleksiyonu ile Konya ve çevresine ait geleneksel Türk El Sanatları ürünleri sergilenmektedir. Osmanlı ve Cumhuriyet devrine ait Konya bölgesi başta olmak üzere Anadolu’nun değişik halı merkezlerinde dokunmuş örnekler yer almaktadır. Osmanlı dönemi hat sanatı örnekleri, Kur’ân-ı Kerîm ve diğer elyazmaları, teşbihle, madeni paralar birçok çeşit ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Konya Etnografya Müzesi Ziyaret Saatleri

Konya Etnografya Müzesi, pazartesi günleri hariç haftanın her günü yaz döneminde 09 00- 18.30 arası, kış döneminde ise,   09 00-16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

OKUMALISIN  Konya Karapınar Kumulları Nerede – Nasıl Gidilir?

Konya Etnografya Müzesi Nerede?

Konya Etnografya Müzesi, Konya ilinin Merkez ilçesi olan Meram ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Meram ilçe merkezinde Sahibiata Caddesi üzerinde bulunmaktadır. İl merkezine yürüme mesafesindedir.

Konya Etnografya Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler otobüs ya da tramvay kullanabilir. Hususi araç ile gelmek isteyenler Konya merkeze gelmelidir. Müze merkezden yürüme mesafesindedir.

  • Antalya-Konya arası yaklaşık 304 km
  • Sivas-Konya arası yaklaşık 503 km
  • Kayseri-Konya arası yaklaşık 305 km
  • Ankara-Konya arası yaklaşık 287 km
  • Adana-Konya arası yaklaşık 345 km
  • İstanbul-Konya arası yaklaşık 641 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.