Konya Lale Bahçeleri Nerede-Nasıl Gidilir?

Konya Lale Bahçeleri Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Konya Lale Bahçeleri Nerede-Nasıl Gidilir? – Konya Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Konya Lale Bahçeleri

Konya Lale Bahçeleri(Asya Lale Bahçeleri) Konya ilinin Karatay ilçesinde yer almaktadır.

Konya Lale Bahçeleri Asya Lale isimli bir firmaya aittir. Bu bahçe 300 dekar büyüklüğündeki bir alan üzerinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük lale üretim merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de bulunan birçok şehre laleler buradan gitmektedir. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin lale ihtiyacı bu bahçeden karşılanıyor. Bu bahçede 80 çeşit lale üretimi gerçekleşmektedir.

Lale, adını bir devre vermiş, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip özel bir çiçektir. Orta Asya’dan Anadolu’ya, birçok eşyada motif olarak kullanılmış, bahçelerimizden parklarımıza kadar farklı alanlarda yetiştirilen çiçeklerdendir.1996 Yılından itibaren Konya ilinin Çumra ilçesi için önemli bir gelir kaynağı olmuştur. Yaklaşık 8 milyon lalesinin soğanları Çumra’da yetiştirilmektedir.

Turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler Konya Ovası’na inmiş bir gökkuşağı gibi bir görüntüye sahiptir. Lale bahçesi, halka açık olduğu iki gün içinde yüzlerce amatör ve profesyonel fotoğrafçılar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 Konya Lale Bahçeleri(Asya Lale Bahçeleri) Nerede ve Nasıl Gidilir?

Konya Lale Bahçeleri(Asya Lale Bahçeleri) Konya ilinin Karatay ilçesinde yer almaktadır.

OKUMALISIN  Sinanlı Tarihi Ilıca Havuzu Nerede – Nasıl Gidilir?

Konya Lale Bahçelerine toplu taşıma ile ulaşmak için öncelikle Konya merkeze gelmeniz gerekmektedir. Buradan Karatay ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınızla gitmek isterseniz Konya’dan Karatay tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.