Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Konyaaltı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri – 2021 – Antalya

Konyaaltı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri – 2021 – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Konyaaltı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

      Antalya Konyaaltı Plajı Hakkında         

Konyaaltı Plajı, Antalya ilinin merkezinde yer almaktadır.  7 kilometre uzunluğu ile Antalya’nın en büyük plajlarından biridir. Pek çok otelin, çok sayıda bar, kafe, gece kulübü ve eğlence mekânlarının bulunduğu Konyaaltı Plajı’nda yürüyüş ve spor yapabileceğiniz harika kumsallar bulunuyor. Plajın, Antalya kıyılarındaki falezlerin alt tarafında kalmasından dolayı zamanla ‘koy-altı’ deyişinin Konyaaltı’na dönüştüğü tahmin ediliyor.

Tamamen Çakıllı bir sahil olan Konyaaltı Plajının 4,5 km uzunluk ve 70 m genişliği vardır.  Plaj, mavi bayrak unvanına sahiptir ve Ücretli ve Ücretsiz bölümler bulunmaktadır.

Konyaaltı, antik devirlerde dağlık alanda yaşayan Termessosluların kullandığı liman kenti Olbia’ya da ev sahipliği yapıyor.

Antalya ilinin Osmanlı dönemlerinde Konya’ya bağlı olduğu bilinmektedir. Bu dönemde asker toplanma alanına Konyaüstü denildiği, bu alanın alt tarafına ise, halk tarafından Konyaaltı adı ile kullanılmaya başlandığı ise plajın isminin Konyaaltı olmasındaki ikinci varsayımdır.

OKUMALISIN  Kocaçay Şelalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

     Konyaaltı Plajı’na Piknik Yapılır mı?   

Halk plajı olan Konyaaltı’nda, herhangi bir giriş ücreti talep edilmiyor. Fakat özel otellerin plaj alanlarına, otel yönetiminin belirlediği bir giriş ücreti alınıyor.
Halk plajında, şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz belli ücret ödemeniz gerekiyor. 2021 Yılı Şezlong ve şemsiye ücretleri ortalama 40-50 TL arasındadır.
Ziyaret saatlerine değinecek olursak plajın giriş çıkış saati yoktur. Yerli Halk tarafından en çok sevilen yerlerden biri olan Konyaaltında, Plajın hemen yanında bulunan parkta Piknik yapma imkanı da bulunuyor.  (Mangal yapmak yasak)

    Konyaaltı Plajı’nda Kamp Yapılır mı?  

Konyaaltı Plajında Kamp Yapmak Yasaktır. Karavan ile de girmek yasaktır..

Konyaaltı Plajı ve Çevresi Kamp İmkanları

Konaklama olanakları ise oldukça geniştir. Antalya merkezde ve sahil boyunca  her bütçeye uygun ve farklı lükslüklere sahip birçok otel bulunmaktadır. Konaklama ücretleri gecelik 150 TL ile 400 TL arasında değişmektedir.

       Konyaaltı Plajı’na Nasıl Gidilir?           

Konyaaltı Plajına Hava yolu, otobüs, taksi veya hususi aracınızla rahatlıkla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Sillyon Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Konyaaltı plajına toplu taşıma ile gitmek isteyenlerin,

Antalya merkezden ise Konyaaltı dolmuşlarına ya da 800, VF02, VF04, KC06, LC07, KL08, UC32, KC33, KC34, KC35, TK36, MF40, TCP45, CV47, TK51, TK52, VC57, MC58, VC59, MC68, KC71 hat numaralı belediye otobüslerine binmeleri gerekmektedir.

Hususi aracınızla Antalya merkezde bulunan tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

     Konyaaltı Plajı’na Giriş Ücreti  2021    

Plaj’a Araç ile Giriş Ücretlidir.

1 saat Ücretsiz 

1-12 saat 8 TL

12-24 saat arası 20 TL

Konyaaltı Plajı Konumuna En Yakın Duraklar

  • Akdeniz Bulvarı – 15 durağı 122 m. uzaklıkta
  • Akdeniz Bulvarı – 6 durağı 129 m. uzaklıkta
  • Atatürk Bulvarı – 10 durağı 570 m. uzaklıkta
  • Akdeniz Bulvarı – 14 durağı 712 m. uzaklıkta
  • Akdeniz Bulvarı – 7 durağı 712 m. uzaklıkta

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir