Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları 2022 – Manavgat – Antalya

Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları 2022 – Manavgat – Antalya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları – Rafting Nerede Yapılıyor – Yaş sınırı hakkında bilgiler vereceğiz.

              Köprülü Kanyon Rafting Hakkında Bilgiler       

Kanyon, Antalya’nın Manavgat ilçesi Beşkonak Beldesi sınırları içinde bulunan Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başlayıp ve Antalya’da denize dökülen, Rafting yapmaya uygun bir akarsudur. Ayrıca Köprülü Kanyon Milli Parkı 36 bin hektarlık bir alana sahip olup, Köprüçay’ın bir kısmını ve tarihi Selge kentini de kapsamaktadır. Milli park, ülkemizdeki en büyük Akdeniz servisi ormanı olma özelliği yanında, kızılcam, karaçam, sedir, köknar, meşe çeşitleri ve yabani zeytinlikler ile yaban hayatı açısından da zengindir.

Köprülü Kanyon Milli Parkına gittikten sonra yapmadan dönmemeniz gerekenlerin en başında tabi Rafting gelmektedir. Rafting en popüler adrenali ve doğa sporu aktivitelerinden birisidir.  Köprülü kanyon muhteşem doğal güzellikleriyle birlikte ziyaretçilerine Rafting dışında aynı zamanda güzel bir doğa yürüyüşü, dağ yürüyüşü, kanyonda yürüyüş, 2000 yıllık tarihi Roma köprüsü, jeep safari, kamping, nehir kenarı tesislerinde yeme içme ve konaklama imkânı sunmaktadır.

Ayrıca turistik açıdan gerçekten son derece zengin bölgede, Köprüçay, Torosları ayırarak bir vadi oluşturuyor. Bu vadinin içerisinde ise pek çok yayla yer alıyor. Yaylaların haricinde Manavgat Şelalesi ve Selge Antik Kenti de buraya geldiğinizde gezebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

       Köprülü Kanyon Rafting Turu Hakkında Bilgiler     

Kanyonda Rafting hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Firmalardan bazıları kanyon uzakta olduğundan dolayı sizleri kaldığınız otellerden alarak kanyona getiriyor. Rafting yapmaya karar verdikten sonra sizlere ilk olarak Rafting hakkında kısa bir eğitim veriliyor. Her ne kadar eğitmenle birlikte bota binilse de belirli bir kuralları bulunmaktadır.

Genellikle botlar 10 kişilik oluyor. Her botta bir tane profesyonel rehber bulunmaktadır. Herhangi bir aksilikte hemen harekete geçiyor. Ben yüzme bilmediğim halde zevkle yaptığım bir eğlence oldu. Zaten can yeleklerinizi hiç çıkarmıyorsunuz.

       Köprülü Kanyon Rafting Parkur Uzunluğu ve Süresi       

Parkurun uzunluğuna gelirsek parkurlar firmalara göre farklılık gösteriyor. Genellikle 14 km olan parkurda kürek sallamaya hazır olun. Parkur 2,5 saat falan sürmektedir.

          Köprülü Kanyon Rafting için En Uygun Zaman         

En ideal zamanı Temmuz, Ağustos, Eylül ayları zaten sezon da 1 Mayıs – 30 Ekim tarihleri arasında olmaktadır.

               Köprülü Kanyon Rafting Fiyatları 2022 Yılı        

Antalya Köprülü Kanyon’ da yaklaşık 50’ye yakın Rafting firması vardır. Bu Rafting firmalarının birçoğunda fiyatlar farklılık göstermektedir. Çok sayıda firmanın olmasından dolayı, çeşitli paket fiyatlar belirlenmektedir. Ulaşımlı- ulaşımsız, Zipline veya Canyoning yapmak istenler için ayrı fiyatlanma, ekonomik paketler vs. farklı farklı birçok fiyatlardan kısaca bahsedersek;

1- Servis istemeyen, yani Köprülü kanyona kendi aracıyla gidip sadece Rafting hizmeti istiyorsanız Fiyatı 100 TL. (Can yeleği-Kürek-Kask veriliyor)

2- Servis imkânını kullanmak isteyenler sadece servis kişi başı 50 TL. Yani (100+50=150 TL)

Kısaca söylenmek gerekirse, Kaliteli bir firma ile (Transferli+Yemekli+Zipline+Canyoning) hesaplarsak kişi başı ortalama en az 150-200 TL arası gibi bir fiyat istenmektedir. Bu fiyat aralığı ve değişimi her aya göre farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Mesela Temmuz-Ağustos aylarında bölgeye gelen yoğun turist olduğundan talep artmaktadır ve buda fiyatlara yansıtılmaktadır. Temmuz-Ağustos ayları fiyat olarak en yüksek aydır. Bu fiyat içerisinde, Araç Transferi, Rehberlik hizmeti, Ferdi kaza sigortası ve bazı firmalar sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini de sizlere hizmet vermektedir. Raftinge başlamadan net bilgiler alarak anlaşma sağlayınız.

        Köprülü Kanyon Rafting Alanına Nasıl Gidilir?          

Manavgat’tan yaklaşık 50 km. mesafededir. Antalya veya Manavgat otobüslerine bindikten sonra Köprülü Kanyon – Beşkonak sapağında inip buradan da Beşkonak köyüne giden minibüslere binerek Köprülü Kanyon’a ulaşım sağlayabilirsiniz

Kendi aracı ile gelmek isteyenler; Antalya istikametinden gelenler, Serik ilçesini 5 km geçtikten sonra ” Köprülü Kanyon – Beşkonak ” sapağına gelirler, buradan sapılarak kuzeye doğru yaklaşık 37 km gidildikten sonra Köprülü Kanyon’a varılır. Alanya – Manavgat istikametinden gelenler, Manavgat’ı geçtikten 30 km sonra Köprülü Kanyon – Beşkonak kavşağına gelirler. Buradan sağa sapıp kuzeye doğru ilerleyerek Köprülü Kanyon’a ulaşabilirler

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments