Kösehoroz Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Kösehoroz Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kösehoroz Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp & Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                         Kösehoroz Şelalesi Nerede?                      

Bursa ilimizin Mustafa Kemal Paşa İlçesinin Kösehoroz Köyünün 6 km uzağında Ormanla iç içe geçmiş bir doğa harikasıdır. Bursa-İzmir karayolu üzerinde bulunan şelale Mustafakemalpaşa ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Bursa iline 86 km uzaklıktadır.

             Kösehoroz Şelalesi Hakkında Bilgiler                

Kösehoroz Şelalesi Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kösehoroz Köyünün 6 kilometre güneyindedir. Bu şelale Değirmen Dere üzerinde bulunmaktadır. Şelalenin uzunluğu yaklaşık 18 metredir. Şelalenin suyunun düştüğü yerde bambaşka bir doğa harikası olan kaya göletler oluşturmaktadır. Bu göletlerde serinleyebilirsiniz. Değirmendere daha sonra, Mustafakemalpaşa Çayı’nın kollarından biri olan Alev (Kocaçay) Çayı’na dökülür.

Kösehoroz Şelalesinin etrafında bulunan Ormanlık alanda genellikle Çam, kayın ve gürgen ağaçları ile kaplıdır. Doğa harikası olan bu şelalenin olduğu yerler doğa manzarasıyla adeta insanı büyülemektedir. İlkbahar ayında kar suları ve yağan yağmur sularından dolayı şelaleler daha güzel gözükmektedir.
Şelalenin etrafında kamp alanları, mesire yerleri olduğundan piknik yapabileceğiniz, güzel vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Doğa ile iç içe olduğunuz için çeşitli hayvanlara denk gelebilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir yerdir. Yaklaşık 2,5 / 3 saatlik zorlu ama son derece keyifli bir tırmanma parkuru sunar.

Nisan Mayıs arasında otların yeşermesi ve çiçeklerin açmasıyla ayrı bir güzellik katmaktadır. Şelale çevresinde, Ağaçların altında Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Güldür güldür akan Şelalenin karşısına geçip Şelalenin sesini dinlemek ayrı bir huzur verecektir sizlere. Şelalenin etrafında doğa yürüyüşleri, trekking, dağcılık gibi doğa sporları da yapabilirsiniz.

                 Kösehoroz Şelalesi Giriş Ücreti                       

Giriş Ücretsizdir.

               Kösehoroz Şelalesi’ne Nasıl Gidilir ?               

Kösehoroz Şelalesi, Mustafakemalpaşa ilçesi şehir merkezine 86 kilometre uzaklıktadır Mustafakemalpaşa ilçesinden Kösehoroz köyüne giden köy dolmuşlarıyla gidilebilir. Köye vardıktan sonra 2 saatlik ormanlık alanda yürüyerek ulaşılabilir. Yanınıza bir rehber almanız önerilir.

Kendi Aracıyla gidecekler, Mustafakemalpaşa İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Kösehoroz köyüne doğru gittikten sonra, Yol sizi Tırnova köyü istikametinde bir süre ormanlık yol üzerinden devam edin. Asfalt yolun 4. kilometresinden sonra sola doğru devam ettikten sonra aracınızı müsait bir yere bırakınız ve yürüyerek 1.5 kilometre sona ulaşabilirsiniz.

Şelalenin aktığı Değirmendere’ye inmek istiyorsanız yön levhasının sağındaki patika yol kullanılır. Yağmur sularının aşındırdığı toprak yol bir bölümü kayalık araziden geçerek 400 metre sonra değirmen dereye ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.