Kösrelik Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Keçiören / ANKARA

Kösrelik Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Keçiören / ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kösrelik Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Mangal & Piknik Alanları – Yapılacak Etkinlikler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Mesire Alanı, Ankara ilinin Keçiören ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Keçiören ilçesine bağlı Bağlum bölgesinde, Kösrelik mahallesi(köyü) yakınında yer almaktadır. Ankara merkeze 36 km Keçiören ilçe merkezine ise 9 km mesafede bulunmaktadır.

Mesire alanı, 14 Ekim 2023 Keçiören Belediyesi tarafından hizmete açılmıştır. Yaklaşık olarak 300 bin metrekare alana inşa edilmiştir. 1968 yılında İçme, kullanma ve sulama amaçlı inşa edilmiş alanı 28 ha olan bir gölettir. Gölet, Uludere deresi ve gölet alanına düşen yağışlarla beslenmektedir.

Mesire alanının içerisinde; piknik ve mangal alanları, balık tutma iskeleleri, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolu, kamp alanı, devasa salıncak, kafeterya ve daha birçok sosyal tesis yer almaktadır. Burada balık tutabilme şansına sahipsiniz. Ayrıca lan içerisinde belediyeye ait bisikletleri kiralama şansına da sahipsiniz. Araçlar için otopark alanı da mevcuttur.

Kösrelik göletinde Sakarmeke, Yeşilbaş, Elmabaş patka, Dikkuyruk, Macar ördeği ve Bahri gibi kuş türleri karşımıza çıkmaktadır. Gölet içerisinde birçok tatlı su balığı da yer almaktadır.

Kösrelik Mesire Alanı Giriş Ücreti

Giriş ÜCRETSİZDİR.

Kösrelik Göleti Mesire Alanı Nerede?

Ankara ilinin Keçiören ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Keçiören ilçesine bağlı Bağlum bölgesinde, Kösrelik mahallesi(köyü) yakınında yer almaktadır. Ankara merkeze 36 km Keçiören ilçe merkezine ise 9 km mesafede bulunmaktadır.

Kösrelik Mesire Alanına Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ile ulaşım sağlanmaktadır. Konum bilgisini kullanarak rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma şu an bulunmamaktadır. Muhtemelen ilerleyen günlerde toplu taşıma ile ulaşım da mümkün olacaktır. (Bilgi: 18.10.2023)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.