Köstem Zeytinyağı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Köstem Zeytinyağı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kösem Zeytinyağı Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? İzmir’de Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kösem Zeytinyağı Müzesi, İzmir ilinin Urla ilçesinin Uzunkuyu köyünde bulunmaktadır. Dr. Levent Köstem tarafından uzun süren uğraş sonucunda açılan Müze, 20 bin metrekare alanı kapsamaktadır. 5 bin 650 metrekare kapalı alan içerisinde Geçmişten Günümüze kadar kullanılan tüm zeytinyağı ezme sistemleri sergilenmektedir.

Zeytinyağı Müzesi, Bir rehber eşliğinde gezdirilen bu müze, İlk çağlardan günümüze kadar olan zeytinyağı sürecini güzel bir kronoloji sırasıyla anlatmışlar. Zeytinyağının tarihçesini öğrenmek ve geçmişten bugüne nasıl geliştiğini görmek için bulunmaz fırsat. Müze içerisinde, Restoran, satış dükkanları, sanat atölyeleri, çocuk beceri salon ve çocuk tarım bahçesi bulunuyor. Ayrıca, bir de  butik otel bulunmakatadır.

Kösem Zeytinyağı Müzesinde organik ürünlerin satıldığı stantlar bulunuyor, El yapımı sabun, zeytin çeşitleri , Zeytin yağı satışı yapılmaktadır.

Kösem Zeytinyağı Müzesi Giriş Ücreti;

Zeytinyağı Müzesinde Giriş ücreti 20 TL

Kösem Zeytinyağı Müzesi Ziyaret Saatleri;

Pazartesi Günleri Kapalı, Diğer günler Saat 10.00 – 17.00 arası hizmet vermektedir.

Kösem Zeytinyağı Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Uzunkuyu, köyü no:8 Urla/İzmir

OKUMALISIN  Kalem Adası Nerede-Nasıl Gidilir?

Tel: 0537 911 23 23

Kösem Zeytinyağı Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Kösem Zeytinyağı Müzesi, İzmir ilinin Urla ilçesinin Uzunkuyu köyünde bulunuyor. Bu müzeye gitmek için, İzmir-Çeşme otoyolundan devam ettiğinizde Uzunkuyu Köy tabelasından döndüğünüzde tabelalar yardımıyla rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kösem Zeytinyağı Müzesi – Urla ilçesi arası 12 km uzaklıkta olup yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Kösem Yağı Müzesi – İzmir arası 60 km uzaklıkta olup yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

  

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.