Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Kovada Gölü Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kovada Gölü Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kovada Gölü Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kamp ve Piknik Alanları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Kovada Gölü Milli Parkı Hakkında            

Kovada Gölü Milli Parkı, Isparta İlinin Eğirdir ve Sütçüler ilçeleri arasında bulunuyor. Kovada Gölü, 1970 tarihinde Milli Park olarak ve 1992 yılında l. derece doğal sit alanı olarak ilan edilmiştir. Bakir Doğası. Piknik yapma Yerleri, Kamp Alanları ve Doğa Yürüyüş Alanlarıyla sizlere huzur dolu bir imkan sunmaktadır.

Kovada Gölü Milli Parkı, Tektonik hareketler sonucu oluşmuş karstik bir polyedir. Kovada Gölünün  derin yeri 7 metre olarak ölçülmüştür. 6534 hektar büyüklüğündeki milli parkta, Fotoğrafçılık, Olta Balıkçılığı, Doğa Araştırması, Foto-Safari, Manzara seyretme, Kuş Gözlemciliği ve Tırmanma etkinlikleri yapabilirsiniz.

Milli Park olmasından Dolayı burada birçok yabani hayvana rastlayabilirsiniz. Yabandomuzu, Tilki, Kirpi, Tavşan, Kaplumbağa, Yılan, Kertenkele, Sincapla karşılaşabilirsiniz. Kuş Türleri açısında da oldukça zengin bir Fuanası bulunan Milli Parkta, 167 kuş türünün varolduğu gözlenmiştir.Kovada Gölünde bulunan Balık çeşitliliğinden bahsedecek olursak, Başta Sazan türü olmak üzere, Kadife ve Gümüş Havuz Balığına rastlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Filipinler Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Kovada Gölü Milli Parkında bulunan Ziyaretçi Tanıtım Merkezini mutlaka gezmelisiniz. Burada sizleri, dondurulmuş hayvanların olduğu bir Müze ve Bahçesinde Doğal Ürünlerin satıldığı bir Büfe bulunmaktadır.

               Kovada Gölü Milli Parkı Kamp Alanları;         

Kovada Gölü Milli Parkı’ında ister Çadır kurup kamp yapabilir, İsterseniz de Karavan ile Kamp yapabilirsiniz. Çeşme, Tuvalet, Piknik Masası bulunuyor. Göl kenarında müsait bulduğunuz bir alanda Kamp kurabilirsiniz. Kamp için Akşam Günü birlik olarak yapabilirsiniz. Kamp Ateşi yakarken daha önce ateş yakılan alanları tercih etmelisiniz.

            Kovada Gölü Milli Parkı Yürüyüş Rotaları         

Kovada Gölü Milli Park içerisinde iki farklı Yürüyüş Alanı bulunuyor.

Birincisi,  Kırıntı Köyü – Giriş Kontrol Noktası – Kovada Koyu  rota uzunluğu 5 km,

İkincisi,  Kovada Koyu Günübirlik Kullanım Alanı – Denizaltı Mevkii – Bahçıvanlar Manzara Seyir Noktası – Zamkadın Manzara Seyir Noktası rota uzunluğu 8.5 km’ dir.

OKUMALISIN  Adalar Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

2 adet mola noktası var, Bunlar; Bahçıvanlar ve Zamkadın Mola Noktalarıdır.

             Kovada Gölü Milli Parkı Giriş Ücreti  2020       

Tam : 7 TL

İndirimli : 4 TL

Araç Giriş Ücreti: 21 TL

          Kovada Gölü Milli Parkı İletişim Bilgileri;     

Adres: Eğirdir/Isparta

Telefon: (0248) 233 31 43

        Kovada Gölü Milli Parkı’na Nasıl Gidilir;     

Kovada Gölü Milli Parkı, Isparta İlinin Eğirdir ve Sütçüler ilçeleri arasında bulunuyor. Eğirdir İlçesine 24 Km, Isparta İline 84 Km uzaklıktadır.

Kendi aracıyla Gidecekler; Eğirdir-Antalya Karayolu’ndan Kınalı Tepe mevkiinde ayrılarak Sütçüler ilçesine doğru gidiniz. Buradan, Kırıntı Köyü ile Denizaltı ve Yenimahalle yerleşmelerini birbirlerine bağlayan kesişim noktası üzerinde bulunuyor.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir