Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir –  Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kovanağzı Koyu ve Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Kefken mahallesinde bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Kocaeli merkeze ise yaklaşık olarak 64 km mesafededir.

Kefken Kovanağzı Koyu mavi ile yeşilin buluştuğu doğa harikası bir yerdir. Bu bölge yazlıkçılar ve tatilciler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Sahili ve deniz tabanı kumdan meydana gelmektedir. Suları oldukça temiz ve berraktır. Bu koy kendi özelliğinden dolayı dalganın olmadığı nadir yerlerdendir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Hafta sonları oldukça yoğundur.

 Plaj çevresinde ihtiyaçları karşılamak için kafeler ve büfeler mevcuttur. Bu plajın diğer yarısı askeri kamp sınırları içerisinde bulunmaktadır.

                      Kovanağzı  Plajı Giriş Ücreti                         

Bu plaj halk plajı olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple herhangi bir Giriş ücreti bulunmamaktadır.

                Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede?                      

Kefken Kovanağzı  Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Kefken mahallesinde bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Kocaeli merkeze ise yaklaşık olarak 64 km mesafededir.

             Kovanağzı Koyu ve Plajı Nasıl Gidilir?              

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kocaeli ya da Kandıra merkezden Kefken’e sefer düzenleyen minibüslerle ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler Kocaeli’nden D605 üzerinden önce Kandıra ilçesine buradan da Kefken’e yol almalıdırlar.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.