Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? –  Kocaeli Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kovanağzı Koyu ve Plajı

Kovanağzı Koyu ve Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Kefken mahallesinde bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Kocaeli merkeze ise yaklaşık olarak 64 km mesafededir.

Kefken Kovanağzı Koyu mavi ile yeşilin buluştuğu doğa harikası bir yerdir. Bu bölge yazlıkçılar ve tatilciler tarafından yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Sahili ve deniz tabanı kumdan meydana gelmektedir. Suları oldukça temiz ve berraktır. Bu koy kendi özelliğinden dolayı dalganın olmadığı nadir yerlerdendir. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Hafta sonları oldukça yoğundur.

Bu plaj halk plajı olma özelliğine sahiptir. Bu sebeple herhangi bir Giriş ücreti bulunmamaktadır. Plaj çevresinde ihtiyaçları karşılamak için kafeler ve büfeler mevcuttur. Bu plajın diğer yarısı askeri kamp sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Kovanağzı Koyu ve Plajı Nerede?

Kefken Kovanağzı Koyu ve Plajı, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kandıra ilçesine bağlı Kefken mahallesinde bulunmaktadır. Kandıra ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafededir. Kocaeli merkeze ise yaklaşık olarak 64 km mesafededir.

OKUMALISIN  Kefken Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp Alanı ve Ücretler?

Kovanağzı Koyu ve Plajı Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Kocaeli ya da Kandıra merkezden Kefken’e sefer düzenleyen minibüslerle ulaşım sağlayabilirler. Hususi araç ile gelmek isteyenler Kocaeli’nden D605 üzerinden önce Kandıra ilçesine buradan da Kefken’e yol almalıdırlar.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir