Kozan Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Piknik – ADANA

Kozan Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Piknik – ADANA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kozan Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. 

                                   Kozan Barajı                                       

Kozan Barajı, Adana ilinin Kozan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Adana merkeze yaklaşık olarak 88 km mesafede yer almaktadır. Kozan ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 9 km mesafede bulunmaktadır.

Kilgen Çayı üzerinde, sulama amacı ile 1967 – 1972 yılları arasında inşa edilmiş bir baraj. Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.680.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 78,50 m, normal su kotunda göl hacmi 170,34 hm³, normal su kotunda göl alanı 6,42 km²’dir.

                   Kozan Barajı’nda Neler Yapılır?                  

Bu Baraj amatör balıkçılarında uğrak yeri durumundadır. Barajda çıkan alabalık olta balıkçılığıyla uğraşanlar için ilgi gören bir yerdir. İlçeye nefes aldıran bir yer. Baraj kenarında sosyal tesisler mevcut hâttâ tekne gezisi bile yapabilirsiniz. Cay kahve içip manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Muhteşem manzarası, Temiz havası eşliğinde keyifli anlar yaşayabileceğiniz bir yerdir. Baraj akşam saatlerinde özellikle gün batımlarında çok güzel manzara sunmaktadır. Fotoğraf çekmeyi sevenler için güzel kareler yakalanabilecek yerdir.

              Kozan Barajı’na Nasıl Gidilir?                         

Adana ilinin Kozan ilçe sınırları içerisinde bulunan baraj, Kozan ilçesinin Durmuşlu Mahallesinde bulunmaktadır. Adana merkeze yaklaşık olarak 88 km mesafede yer almaktadır. Kozan ilçe merkezine ise yaklaşık olarak 9 km mesafede bulunmaktadır. Buraya hususi araç ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. konum bilgisini kullanarak gelme şansına sahipsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.