Kozan Barajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kozan Barajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kozan Barajı Nerede-Nasıl Gidilir?Adana Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kozan Barajı Hakkında;

Kozan Barajı, Adana’da, Kilgen Çayı üzerinde, sulama amacı ile 1967 – 1972 yılları arasında inşa edilmiş bir baraj. Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.680.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 78,50 m, normal su kotunda göl hacmi 170,34 hm³, normal su kotunda gölalanı 6,42 km²’dir

Kozan Barajı amatör balıkçılarında uğrak yeri durumundadır. Barajda çıkan alabalık olta balıkçılığıyla uğraşanlar için ilgi gören bir yerdir. Muhteşem manzarası, Temiz havası eşliğinde keyifli anlar yaşayabileceğiniz bir yerdir. Baraj akşam saatlerinde özellikle gün batımlarında çok güzel manzara sunmaktadır. Fotoğraf çekmeyi sevenler için güzel kareler yakalanabilecek yerdir.

Kozan Barajına Nasıl Gidilir;

Adana ilinin kozan ilçe sınırları içerisinde bulunan baraj, Kozan ilçesinin Durmuşlu Mahallesinde bulunmaktadır.,

OKUMALISIN  Ilıcak (Germap) Kaplıcası Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.