Kozlu Barajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Kozlu Barajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Kozlu Barajı Nerede – Nasıl Gidilir?- Zonguldak Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Kozlu Barajı Nerede;

Kozlu Barajı, Zonguldak’ta, Ulutan Çayı üzerinde, içme suyu temini amacıyla 1979-1986 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. 

Kozlu Barajı Hakkında;

Ulutam Çayı üzerinde içme suyu temini amacıyla yapılan baraj Kaya gövde dolgu tipi olarak yapılmıştır. Barajın gövde hacmi 1.675.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 60,15 m., normal su kotunda göl hacmi 25,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 1,07 km²’dir. Baraj yılda 19 hm³ içme-kullanma suyu sağlamaktadır. Kozlu Baraj çevresinde Piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Piknik alanlarında bulunan masa , mangal yapma yeri vs. bu tarz imkanları olmayan bir yerdir. Ayrıca kamp kurmak içinde tercih edilen bir yerdir. doğayla iç içe güzel baraj manzarası keyfinizi çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Kozlu Barajına Nasıl Gidilir;

Zonguldak merkezden istasyon caddesinden devamında Ahmet kışlalı caddesinden gidildiğinde çağlı köyü yakınlarında bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.