Anasayfa / Cafe - Restaurant / Kristal Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Zipline – Safranbolu

Kristal Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Zipline – Safranbolu

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Kristal Teras Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati ve Aktiviteler hakkında bilgiler vereceğiz.

       Kristal Teras Nerede?     

Kristal Teras, Karabük iline bağlı olan Safranbolu ilçe merkezine yalnızca 8 km uzaklıktadır. Safranbolu Tokatlı Kanyonu üzerinde bulunmaktadır. Asıl Yapılış amacı Safranbolu ilçesinde turizm canlanması için farklı alternatifler sunmaktır. Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras,5 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Çok sağlam olarak yapılmıştır ki, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayacağı söylenir.

Kristal Teras, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşmaktadır. Kristal terasa aynı anda 30 kişiden fazla alınmamaktadır. Terasa çıktığınızda ayağınızın altında muhteşem Tokatlı Kanyonu manzarası sizleri bekliyor.

Terasa çıktığınızda yanlış kullanımdan dolayı camlar çok çizilmiş ve açıkçası ayağınızın altındaki camlardan dolayı aşağısı düzgün görüntülenmiyor. Terasın korkuluklarına yaklaşmalısınız. Umarım en kısa sürede bu sorun giderilir. Kristal Terasın olduğu yerde birde kafeterya bulunmaktadır. Buraya gelen misafirlerin dinlenebileceği çay-Kahve-Kahvaltı yapabileceğiniz içebileceği bir mekandır. Terasta otopark ücretsiz.(Ücretli otoparklarda bulunuyor) Yalnız hafta sonları çok kalabalık olduğundan yer bulamıyorsunuz. Alternatif olarak ücretli otopark seçeneği mevcut.

OKUMALISIN  Deyrüzzaferân Manastırı Nerede - Nasıl Gidilir?

Kristal Teras, Adrenalin açısından farklı bir gezi alternatifi olabilir. Hafta sonları aşırı kalabalık olmaktadır. Sabah erken saatlerini tercih edebilirsiniz. Her anın tadını çıkarabilmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca bol bol merdiven çıkacağınızı da hesaba katarak kıyafet seçimini yapınız.

Size tavsiyemiz Tokatlı Kanyonun 9 km mükemmel doğa ile iç içe parkurunda yürüyüş yapmanız olacaktır.

   Kristal Teras Giriş Ücreti 2021   

Giriş ücreti kişi başı 8 TL

Zipline ……… Öğrenci 30 TL – Tam 40 TL (2021 yılı)

    Kristal Terasa Nasıl Gidilir?     

Karabük iline bağlı olan Safranbolu, il merkezinden yalnızca 8 km uzaklıktadır.

İstanbul’dan yola çıkanlar Bolu’yu geçip Ankara-İstanbul karayolunun Gerede kesiminden ayrılarak Karabük’e gelen 82 km’lik yolu 8 km daha giderek Safranbolu’ya ulaşabilirler.

Ankara’dan gidecekler, Kızılcahamam-Gerede-Eskipazar-Çumayanı-Safranbolu güzergahını takip ederek gidebilirler. Ortalama

Saat 30 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir