Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Küçük Mecidiye Camii (Ortaköy Teşriye Cami) Nerede – Nasıl Gidilir?

Küçük Mecidiye Camii (Ortaköy Teşriye Cami) Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sinan Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul’da Bulunan Cami ve Türbeler? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Küçük Mecidiye Cami (Ortaköy Teşriye Cami) Hakkında;

Küçük Mecidiye Cami (Ortaköy Teşriye Cami), İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş turistik semtlerinden biri olan ve Ortaköy’de yer almaktadır. İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında Beşiktaş Çırağan caddesi ile Yıldız Sarayının Park girişinin köşesinde Çırağan Sarayı karşısında bulunmaktadır.

Küçük Mecidiye Cami’ni Kim Yaptı?

Küçük Mecidiye Cami 1848 yılında Sultan I. Abdülmecit tarafından inşa edilmiştir. Caminin mimarları saray Baş mimarı Garabet Amira Balyan ve Nigoğos Balyan’dır.

Küçük Mecidiye Cami basit kare planlı, üzeri kubbe ile örtülü bir mekândan ibarettir. Giriş tarafında bulunan son cemaat yerinin iki yanında bir kasr-ı hümâyun vardır. Caminin genel görünümü klasik Türk mimarisine aykırı bir estetiğe sahiptir. En ilgi çekici tarafı minaresidir. Bu minarenin yuvarlak bir taş gövdeyi taçlandıran şerefesi basit çıkmalara oturan sütunlu bir galeriyle sarılmıştır.

OKUMALISIN  Hüseyin Ağa Cami Nerede - Nasıl Gidilir?

Küçük Mecidiye Cami (Ortaköy Teşriye Cami) Nerede?

Küçük Mecidiye Cami (Ortaköy Teşriye Cami), İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş turistik semtlerinden biri olan ve Ortaköy’de yer almaktadır. İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında Beşiktaş Çırağan caddesi ile Yıldız Sarayının Park girişinin köşesinde Çırağan Sarayı karşısında bulunmaktadır.

Küçük Mecidiye Cami (Ortaköy Teşriye Cami) Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 22, 22RE, 40T, 42T, DT1 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Metro -M2ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile de tabelaları takip ederek rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir